Ana Sayfa Dünya MAŞUK TOKİ’DE DOĞALGAZ BİR YILDIR HAZIR

MAŞUK TOKİ’DE DOĞALGAZ BİR YILDIR HAZIR

Maşuk TOKİ ’de ikamete açılan 450 konutun kış mevsimi gelmesine rağmen doğalgaz kullanamaması ile ilgili olarak yaşanan sorunların çeşitli platformlarda gündeme gelmesi nedeniyle genel bir bilgilendirme yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Söz konusu 16 blok için gerekli doğalgaz bağlantısı geçen yıl tamamlanmıştır. Bu nedenle geçen yıldan bu yana doğal gaz kullanımı için gerekli altyapı çalışmaları 1 yılı aşkın bir süredir hazır durumdadır.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2015 Çarşamba 16:20
MAŞUK TOKİ’DE DOĞALGAZ BİR YILDIR HAZIR

AKSA doğalgaz'dan açıklama geldi.

Ancak ilk adım olarak yapılması gereken abonelik işlemi 13.11.2015 tarihinde yapılmıştır. İlgili tesisat firması projeyi ilk kez 27.11.2015 tarihinde onaya sunmuş, ancak bir takım eksiklikler nedeniyle onaylanmadığı 30.11.2015 tarihinde firmaya bildirilmiştir. Bunun üzerine ilgili tesisat firması 05.12.2015 tarihinde projeyi revize ederek tekrar onaya sunmuş ve 08.12.2015 tarihinde baca ile ilgili birtakım sebeplere bağlı olarak AKSA tarafından onay verilmemiştir.  Son olarak 09.12.2015 (Çarşamba günü) itibarıyla projeye onay verilmiş durumdadır.

Bundan sonra yapılması gereken işlem tesisatın projeye ve teknik şartnameye göre uygunluğu açısından yerinde kontrol edilmesidir.  Bu konuda herhangi bir aksama yaşanmaması ve ilave gecikme olmaması bakımından tesisatın durumu AKSA teknik ekipleri tarafından önceden incelenmiş ve eksikleri konusunda firmaya gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Söz konusu eksiklikler emniyet açısından titizlikle riayet edilmesi gereken hususlardır. Bunların tamamlanması halinde tesisatçı firma AKSA yetkililerine bilgi verdiğinde gecikmeksizin gereken incelemeler yapılacak ve herhangi bir sorun olmadığı görüldüğünde onay verilmiş olacaktır.

Diğer taraftan abonelerimizin doğalgaz kullanımına başlayabilmeleri için mevcut durumda her konut için yapıldığı üzere “gaz kullanım sözleşmesi” düzenlenmesi gerekmektedir. Bu hususta merkezi sistem kazan dairesi için TOKİ Maşuk Yönetiminin AKSA ofisinde gerekli işlemleri bir an önce tamamlaması beklenmektedir. Ayrıca her bir dairenin ocak kullanımı amacıyla sayacını açtırabilmesi için bireysel olarak yine AKSA ofisini ziyaret ederek sözleşme yapmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü karanlığa gömüldü

Karaköprü karanlığa gömüldü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star