Ana Sayfa Urfa Haberleri Mavi Tanıtım'dan Dava Açıklaması

Mavi Tanıtım'dan Dava Açıklaması

Belediye ile iş adamı Mehmet Cafer'in arasında yaşanan "Kent Mobilyaları" davası kapsamında ihaleyi alan Mavi Tanıtım Reklam firmasından açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2012 Cuma 12:29
Mavi Tanıtım'dan Dava Açıklaması
Mavi Tanıtım Reklam firmasından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada:

Şirketimiz hakkında bazı yerel medya kuruluşlarında yer alan haberlerle ilgili olarak, sorumluluk bilinciyle açıklama gereği duyulmuştur.

Öncelikle firmamızın da ortağı bulunduğu, ortak girişim adına kiralama yapılan, Kent Mobilyalarıyla ilgili açıldığı söylenen davada, şirketimiz kesinlikle davanın tarafı değildir. Bilindiği gibi, hukuk usulünde hüküm ancak, davaya taraf olanlar için tesis edilir. Söz konusu dava, davayı açan davacı ile Şanlıurfa Belediyesi arasında geçmiştir. Basında bilgileri yer alan davayla ilgili olarak firmamıza, henüz idare tarafından ulaştırılmış resmi bir bildirim de bulunmamaktadır. Bu nedenle, karar hakkında esasa ilişkin bir değerlendirmede bu aşamada bulunulamayacaktır. Ancak haricen edinilen bilgilere göre, kararın nihai bir karar olmadığı, yani kesinleşmediği; Danıştay’da temyiz aşamasının bulunduğu, İdare’nin karar aleyhine itiraz yoluna gideceği öğrenilmiştir. Dolayısıyla, firmamızın Kent Mobilyalarıyla ilgili faaliyetlerini bırakmasını gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Kent mobilyalarıyla ilgili karar mercii Şanlıurfa Belediyesi olup verilecek karar doğrultusunda işlem tesis edileceği malumdur.

Bu bilgiler ışığında, taraf olmadığımız halde, bahsi geçen kararın tarafımıza resmen iletilmesi halinde, kararın olası sonuçları hakkında hukukçularla gerekli değerlendirmelerde bulunulacaktır.  Yapılacak değerlendirmeden sonra, şirketimiz sözleşme gereğince hukuka uygun olarak atılması gereken adımları atacaktır. Ancak, hukuksal süreç içerisinde ve yasalar çerçevesinde firmamız sözleşmeden kaynaklanan haklarını kullanmaya devam etmektedir.

Kamuoyuna Saygıyla Sunulur.

MAVİ REKLAM TANITIM 
ORGANİZASYON TİC LTD ŞTİ
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star