Ana Sayfa Urfa Haberleri MEB, AFAD VE UNİCEF İŞBİRLİĞİYLE ÇADIRKENT’TE ÖĞRETMENLERE SEMİNER VERİLDİ

MEB, AFAD VE UNİCEF İŞBİRLİĞİYLE ÇADIRKENT’TE ÖĞRETMENLERE SEMİNER VERİLDİ

MEB, AFAD ve UNİCEF işbirliğiyle Viranşehir Çadırkent’te bulunan sınıflarda Suriyeli çocuklara eğitim veren Suriyeli Eğiticilere Eğitim semineri verildi.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2014 Pazartesi 16:32
MEB, AFAD VE UNİCEF İŞBİRLİĞİYLE ÇADIRKENT’TE ÖĞRETMENLERE SEMİNER VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Suriye Bürosu Uzmanı Selman Işık, UNİCEF yetkilileri ve AFAD işbirliği ile Viranşehir Çadırkentte eğitim veren 74 Suriyeli eğitimciye Çadırkent konferans çadırında eğitim semineri verildi.

Savaşın çocuklar üzerinde etkisi ve savaştan etkilenen çocuklarla ilgilenmek, İnteraktif sınıf yöntemi, çocukların katılımı ve çocuklara yönelik etkinlikler, olumsuz koşullarda etkilenen çocuklarla ilgilenme yöntemleri, engelli çocukları eğitimine dâhil etme ve genel değerlendirme gibi konuların ele alındığı seminer sonunda katılımcılara belge verildi.

Soma’da vefat edenler unutulmadı

Seminer hakkında katılımcılara bilgi verildikten sonra Soma’da vefat eden işçilere dua edildi. Yaşanan maden faciasından dolayı çok üzgün olduklarını ifade eden Suriyeli öğretmenler taziyelerini dile getirdi.

MEB Müsteşar yardımcısı Yusuf Büyük ve UNİCEF yetkilisi Ayman Abu-Laban imzalı katılım belgelerini  Suriyeli eğitimcilere takdim eden MEB Suriye Bürosu Uzmanı Selman Işık, programın beklenen hedefe ulaştığını kaydetti. Amaçlarının hem öğretmenlerin motivasyonunu yükseltmek hem de verilen eğitimin kalitesini artırmak olduğunu ifade eden Işık, bu program sayesinde öğretmenlere yansıtıcı öğretmen modeli ve program geliştirme ile ilgili temel kavram ve süreçler verilmiş olduğunu kaydetti.

Çadırkent eğitim koordinatörü Mehmet Yaman ise öğretmenlerin hem bilgilendirilmesi hem de moral ve motivasyonlarının artırılmasından dolayı programın çok faydalı olduğunu dile getirerek, UNICEF ve MEB yetkilerine teşekkür etti.

Seminere katılan öğretmenlerden Samar Heşum aldıkları eğitim sayesinde kendilerini biraz daha geliştirdiklerini ifade etti. Diğer öğretmen arkadaşları adına emeği geçenlere çok teşekkür eden Heşum, seminerden sonra çocuklara daha faydalı olacaklarını söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık