Ana Sayfa Eğitim MEB AVRUPA BİRLİĞİ’Nİ YARIŞMALARLA ÖĞRETECEK

MEB AVRUPA BİRLİĞİ’Nİ YARIŞMALARLA ÖĞRETECEK

Türkiye’de 21 ilde düzenlenecek AB temalı bilgi yarışmalarının organizasyonuna ilişkin Bilgilendirme Seminerleri 13 Nisan 2015 tarihinde aynı anda başlatılacak.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2015 Pazartesi 11:55
MEB AVRUPA BİRLİĞİ’Nİ YARIŞMALARLA ÖĞRETECEK

Türkiye’de 21 ilde düzenlenecek AB temalı bilgi yarışmalarının organizasyonuna ilişkin Bilgilendirme Seminerleri 13 Nisan 2015 tarihinde aynı anda başlatılacak.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri, okul yöneticileri ve öğretmenlerin katılacağı bu seminerlerde yarışmaların aşamaları, konuları, Avrupa Birliği ile ilgili temel kavramlar, yarışma şartları, öğrencilerden oluşturulacak takımların seçimi, elemeler, yarışmaların organizasyonu ve büyük ödül olarak bir AB ülkesine gerçekleştirilecek çalışma ziyareti ile ilgili ayrıntılar uzmanlar tarafından anlatılacak.

Ayrıca tüm Türkiye çapında gerçekleştirilecek resim, slogan ve kısa öykü yarışmaları hakkında da bilgi verilecek.

 

Bilgi yarışmaları, yalnızca AB Bilgi Merkezleri’nin bulunduğu 21 ildeki (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van) 10. sınıf öğrencilerini kapsarken, Türkiye çapında 81 ilde yapılacak resim yarışmasına 7. Sınıf; slogan yarışmasına 8. Sınıf; kısa öykü yarışmasına ise 9. sınıf öğrencileri katılabilecek.

 

Büyük ödül bir AB ülkesine gezi

MEB yarışmalarda tüm il birincilerini diz üstü bilgisayar, tüm il ikincilerini bisiklet ve tüm il üçüncülerini satrançla ödüllendiriyor. Ayrıca, yarışmaların Ulusal düzeyde birinci, ikinci ve üçüncüleri bir Avrupa Birliği ülkesine 5 günlük geziye katılmaya hak kazanacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen Proje’nin hedefi; toplumda Avrupa Birliği’nin değerleri, politikalar ve temel kavramlar konusunda farkındalık oluşturarak ortaöğretim öğrencilerinin, eğitim ve Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının AB konusundaki bilgilerini arttırmak. Eptisa Mühendislik liderliğindeki konsorsiyum tarafından yürütülen ve iki yıl sürecek Projenin toplam bütçesi3 milyon 256 bin Avro. Proje 2016 yılı sonunda tamamlanacak.

Seminer Şanlıurfa'da 14 nisan 2015 günü saat 10.30 ile 16.30 arasında öğretmenevinde yapılacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star