Ana Sayfa Türkiye Meçhul MİT’çi : Kürt İşadamları ve Topal Paraları için Vuruldu

Meçhul MİT’çi : Kürt İşadamları ve Topal Paraları için Vuruldu

Eski bir MİT mensubu, faili meçhul cinayetleri soruşturan savcılara bir ihbar mektubu gönderdi: Kürt işadamları ve Topal paraları için vuruldu

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2012 Pazar 22:46
Meçhul MİT’çi : Kürt İşadamları ve Topal Paraları için Vuruldu
Eski bir MİT’çi, 1990’lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetler ve Susurluk hakkındaki soruşturmayı yürüten Ankara Özel Yetkili Başsavcı Vekilliği’ne bir mektup göndererek, Kürt işadamları ile Kumarhaneler Kralı Ömer Lütfi Topal’ın paraları için öldürüldüğünü söyledi. Cinayetlerden elde edilen rantı Mehmet Ağar, Korkut Eken, İbrahim Şahin ve Abdullah Çatlı’nın paylaştığından söz eden MİT’çi, elinde konuyla ilgili önemli bilgi ve belgeler olduğunu, bunları paylaşmak istediğini ancak Kaşif Kozinoğlu’nun ölümünün kendisini tedirgin ettiğini belirtti.

Meçhul MİT’çi, “Kaşif Kozinoğlu’nun eceliyle öldüğünü sanmıyorum. Can güvenliğimin sağlanması hususundaki endişelerimin devam etmesi halinde ifade vermek için gelmesem de, elimdeki CD, kaset ve dokümanları tarafınıza ileteceğim” dedi.

Terörle mücadele değil rant paylaşımı Güvenlik kaygısı sebebiyle adını açıklamayan eski MİT’çi, Ankara Özel Yetkili Başsavcı Vekilliği’ne, kasım ayının ilk haftasında ulaşan ihbar mektubunda, MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, Tarık Ümit, Duran Fırat ve Kaşif Kozinoğlu ile birlikte görev yaptığını belirtti.

(
ARZU YILDIZ /Taraf)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star