Ana Sayfa Urfa Haberleri Meclis’ten engelleri kaldıran onay

Meclis’ten engelleri kaldıran onay

Şanlıurfa İl Genel Meclisi’nin engelli vatandaşlar için almış olduğu akülü sandalyeler dağıtıldı

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2013 Çarşamba 10:56
Meclis’ten engelleri kaldıran onay

Şanlıurfa İl Genel Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısında gündeme gelen engelli vatandaşlar için alınan akülü sandalyelerin dağıtımı konusu görüşülmüştü. Dağıtılacak akülü sandalyelerle ilgili söz alan meclis üyeleri ihtiyaç sahiplerinin kendilerini sürekli aradıklarını, bu alınan sandalyelerin bir an önce ihtiyaç sahiplerine dağıtılması gerektiği belirtmişlerdi.

Mecliste çıkan karardan sonra, Mustafa Yavuz başkanlığında toplanan İl Genel meclis üyeleri, Vali Celalettin Güven, İl Özel İdaresi genel sekreteri Uğur Büyükhatioğlu ile birlikte Nevali otelinde buluşarak engellilere akülü sandalyelerini dağıttı.

Engellilere birde yemek veren İl Genel Meclisi akülü sandalyeleri engellilere takdim etti.

Burada bir konuşma yapan Şanlıurfa engelliler derneği başkanı İbrahim Tapışık, kendilerine söz vererek sandalyeleri dağıtan İl Genel meclisine teşekkür etti. Tapışık, Mecliste görüşüldükten sonra hemen onaylanan akülü sandalyelerimizi bizlere teslim eden Mustafa Yavuz başkanlığındaki İl Genel meclisine ve üyelerine minnetlerimizi sunuyoruz dedi.

İl Genel meclis başkanı Mustafa Yavuz ise, “Bugüne kadar meclisimize Zihinsel Engelliler derneği, Bedensel engelliler derneği, Omirilik Felçliler derneği gibi dernekler ne zaman bizden destek istediyse onları kırmadık her zaman yanlarında olduk, bundan sonrada hep böyle olacak engellilerimizi sadece Dünya engelliler gününde değil, sürekli hatırlamamız gerektiğini bilmemiz lazım, sayın valimiz Genel sekreterimizde ne zaman kendilerinden böyle talaplerde bulunsak bizleri hiçbir zaman kırmadılar ve desteklediler, kendilerinede buradan teşekkürlerimizi sunuyorum, Şanlıurfa’ya en güzel hizmet ve desteklerimizde bu doğrultuda devam ediyor” dedi.

Engellilerimize hiçbir zaman engel olmayacağız diyen Yavuz, “Engellilerin Meclisimize yapmış oldukları Akülü sandalye taleplerini hemen gündeme aldık, çünkü onların sorununu çok iyi biliyor ve duygularını anlıyoruz, Her birey bir engelli adayıdır düşüncesi ve onların toplumdan farkları olmadığını gözeterek, öncelik verdiğimiz Akülü sandalye dağıtım konusunu kabul ettik, şuanda bunların dağıtımını yapıyoruz, ben burdan Sayın Valimiz Celalettin Güvenç’e İl Özel idaresi Genel sekreteri Uğur Büyükhatioğlu’na yapmış oldukları katkılardan dolayıda tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Konuşmalardan sonra sandalyelerine kavuşan engelliler ise, hatıra fotoğrafı çekildi.

Viranşehir’den gelen engelli sandalyesini dün almıştı

Bugün dağıtılması planlanan Akülü sandalye töreninden önce Meclise kadar giden Viranşehirli engelli Sandalyesini 1 gün önceden Mustafa Yavuz’dan almıştı.

Şanlıurfa İl Genel Meclisi örnek davranışlar segileyeme devam ediyor. Mecliste alınan karar ile engelli vatandaşlara alınan akülü engelli sandalyeleri haberini alan 37 yaşındaki Engelli Halil Ezin yarını bekleyememişti

Şanlıurfa İl Genel Meclisi Kasım ayı olağan toplantılarında bugün bütçe görüşmeleriyle devam ettirirken, engelli 30 vatandaşın Meclise müracaat ederek akülü engelli sandalye istekleri yanıtsız kalmadı. Mustafa Yavuz'un başkanlığında devam eden İl Genel Meclis toplantıları bugünde devam ederken, bir süre önce akülü sandalye yardımı için İl Genel meclisine talepte bulunan 30 engelli vatandaşın hayali gerçek oldu.

İl Genel Meclisinde alınan karar ile 30 engelli vatandaşa akülü engelli arabası alındı. Akülü arabaların toplu teslimi bugün yapıldı.

Alınan akülü arabaların haberini alan 37 yaşındaki engelli Halil Ezin, Viranşehir'in Toklu köyünden sabah saatlerinde yola çıkarak Şehir merkezine geldi. İl Genel Meclisi kapısına dayanan Halil Ezin, burada Başkan Mustafa Yavuz ile görüşerek akülü arabasını hemen istediğini belirtti. Başkan Mustafa Yavuz ve bazı meclis üyeleri Halil Ezin'in bu durumuna olumlu karşılık verdi. Alınan akülü engelli arabasını teslim alarak ilk defa böyle bir arabaya kavuşan Ezin, hem kendini hemde İl Genel Meclisini mutlu etti.

Engelli vatandaşı kırmayan Meclis başkanı Yavuz, “Viranşehir İlçemizin Toklu Köyünden gelip meclisimize kadar zahmette bulunup akülü tekerlekli sandalyemi almadan gitmem dedi ve bunu başardı. Artık Onun da bir arabası var. Allah hayırlı ve uğurlu etsin. Bütün engelli kardeşlerimize engelsiz bir yaşam diliyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık