Ana Sayfa Dünya Medyumdan Sağır Kıza Öneri!

Medyumdan Sağır Kıza Öneri!

"Kulağına buz tut"

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2011 Perşembe 09:10
Medyumdan Sağır Kıza Öneri!
Merkezi  İstanbul’da bulunan ve uydudan yayın yapan bir TV kanalında “Gizemli Dünyalar” adlı programda kendini medyum ve biyoenerji uzmanı olarak tanıtan H.Y.’nin Karadeniz Bölgesi’nde çok sayıda kişiyi dolandırdığı belirtildi.

Kenan TAŞKIN / TRABZON (AHT)

Programında “konuşamayanları konuşturduğunu, yürüyemeyenleri yürüttüğünü” öne sürdüğü belirtilen H.Y. tarafından dolandırıldıklarını savunan 7 aile, Gümüşhane’de medyum ve televizyon kanalı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. RTÜK, kanalı uyarınca program yayından kaldırıldı ve H.Y.’nin sözleşmesi feshedildi. Dolandırıcılıkla suçlanan H.Y., “Benim amacım insanlara yardım etmek ben sertifikalı masaj uzmanıyım. Yurtdışından aldığım biyoenerji uzmanı sertifikam var. Ben konuşamayanı konuşturdum, yürüyemeyeni yürüttüm. Bunları televizyonda gösterdim” dedi. Habertürk’ün iddialarla ilgili kendisine ulaşmasının ardından medyum H.Y.’nin, tedavi için 3 bin lirasını aldığı H.K.’ya parasını iade ettiği öğrenildi.

‘Parayı aldı, bir daha yüzünü göremedik’
11 yaşındaki sağır ve dilsiz kızının sorununa çare bulması için H.Y. ile temasa geçtiklerini, ilaç ve masraflar için kendilerinden istenen 2 bin 300 lirayı hesabına yatırdıklarını belirten Songül Aydemir, “Daha sonra ne ilaç alabildik, ne de kendisine ulaşabildik. Çocuğumun iyileşmesi için ‘Kulağına buz tut’, ‘Limon suyuna tuz dök içir’ gibi şeyler söylediler. Suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte YouTube sayesinde milyoner olan 10 kişi

İşte YouTube sayesinde milyoner olan 10 kişi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star