Ana Sayfa Spor Mehmet Ali Aydınlar Görevi Bıraktı

Mehmet Ali Aydınlar Görevi Bıraktı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ayrılık kararı aldı.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2012 Perşembe 23:05
Mehmet Ali Aydınlar Görevi Bıraktı
Bulunduğumuz toprakların iyi, kötü, güzel ve çirkin her türlü avantaj ve dezavantajını yaşıyoruz.

Coğrafyamız kolay bir bölgede yer almıyor. Sınırımız olan ülkelerin her biri ayrı bir sorun taşıyor. Bunlar bize de yansıyor. Batı'nın krizi, Ortadoğu'nun kışla karışık yaşanan baharını derinden hissediyoruz.
Bandan dolayı ekonomi ve Türk iş dünyası da stabil ve istikrarlı bir çizgi izlemekte zorlanıyor. Büyük sermaye grubunun çatı derneği TÜSİAD'da olduğu gibi KOBİ ağırlıklı TUSKON ve MÜSİAD'da da üyeler, hem işleriyle hem de memleket meseleleriyle ilgilenmek zorunda kalıyorlar. Bundan kurtuluş yok. Çünkü siyaset ve ticaret iç içe yürüyor ve birbirini çok etkiliyor. Bu etkileşim yeni yılda, derneklerdeki dönüşümleri de hızlandıracak gibi görünüyor.

Listeyi erken açıkladı

TÜSİAD'dan söz etmişken, yeni gelişmeleri de verelim. 19 Ocak'ta yeni genel kurulunu yapacak olan dernekte Ümit Boyner, çalışacağı yönetim listesini beklenenden erken belirledi.
Elini çabuk tutan Boyner'in yönetim kurulu asil listesine baktığımızda 3 eski üyenin çıktığı, 3 yeni üyenin de girdiğini görüyoruz.

10 kişiden oluşan yönetim kurulundan ayrılan önemli isimler var. Acıbadem Grubu Başkanı ve Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Kibar Holding Başkanı Ali Kibar ile İzmir kökenli Arkas Holding Başkanı Lucien Arkas, görevlerini yeni üyeler Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Abdi İbrahim İlaç Sanayi Grubu Başkanı Nezih Barut ve İnci Holding Başkanı Meral İnci Zaim'e bıraktılar. Diğer 7 üye ise aynı kaldı. Bu isimler, Boyner yanında Cansen Başaran Symes, Tayfun Bayazıt, Haluk Dinçer, Erman Ilıcak, Volkan Vural ile Muharrem Yılmaz'dan oluştu.

Asil ve yedekte 8 kadın var

Yeni değişiklikler arasında TÜSİAD yönetiminde 2 olan kadın sayısının 3'e çıktığı görülüyor. Boyner ile Symes'e katılan Meral İnci Zaim'in listeye girmesi sürpriz oldu. İnci Akü'nün de bünyesinde olduğu İnci Holding'in genç patroniçesi Zaim'in TÜSİAD'a taze kan getirmesi bekleniyor.
Yönetim yedek listesinde de yine 3 giriş, 3 çıkış oldu. Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak, Suteks'in patronu Nur Ger ve Balorman firmasının kurucusu Mehmet Bahadır Balkır, listeye girerken, Mustafa Fethi Gürbüz, Alican Ulusoy ile Elif Bilgi Zapparoli görevlerini bıraktılar. Murat Özyeğin, Osman F. Boyner, Metin Akman, Zeynep Silahtaroğlu Baykal, Davut Doğan, Tarkan Kadoğlu ve Oya Narin ise değişmeyen isimler oldu.
Asil ve yedek üyelere baktığımızda TÜSİAD yönetiminde yer alan toplam kadın sayısı 8 oldu. Denetleme kurulu asil listede iki kadın üye Şefika Pekin ve Dilek Yardım yanında Mustafa Sayınataç, yedeklerde ise Hüseyin Gürer, Kerim Kamhi ve Baturalp Candemir yer aldı.

Aydınlar neden veda etti?

TÜSİAD'ın yönetiminden ayrılması epeydir beklenen Mehmet Ali Aydınlar, Futbol Federasyonu Başkanlığı görevindeki yoğun gündemi nedeniyle dernekle pek ilgilenemiyordu. Arkadaşlarından bol sitem alıyordu.
Birkaç ay önceden kulislerde ayrılacağı konuşulan Aydınlar'ın, aslında Federasyon Başkanlığı'nda da pek mutlu olduğu söylenemez. Şike meselelerinin içinde kendisini bulan Aydınlar'ın bu görevi de beklenenden erken bırakıp istifa edeceği bana gelen bilgiler arasında.

Futbolla ilgili bazı işadamlarına göre Aydınlar'ın çok fazla beklemeyeceği de iddia ediliyor.

BUGÜN
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star