Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri MEHMET CAFER’DEN CUMHURBAŞKANLIĞINA ŞİKÂYET MEKTUBU

MEHMET CAFER’DEN CUMHURBAŞKANLIĞINA ŞİKÂYET MEKTUBU

Şanlıurfa'da bir süre önce yıkılan ve beraberinde birçok tartışmayı getiren 11 Nisan Stadı'nın yerine Alışveriş Merkezi (AVM), yapılması için 14.11.2013 tarihinde valilik ve özel idare satış için ihaleye çıkaracak.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2013 Salı 05:01
MEHMET CAFER’DEN CUMHURBAŞKANLIĞINA ŞİKÂYET MEKTUBU

Şanlıurfa belediye meclis üyesi Mehmet Cafer, 11 nisan projesine dava açmıştı. Cafer bu satışı yapmak isteyen yetkililere cumhurbaşkanına, başbakanlığa, iç işleri bakanlığına, valiliğe, belediye başkanına, il özel idare genel sekreterliğine birer şikayet mektubu gönderdi.

Mehmet cafer’in cumhurbaşkanlığına yazdığı mektup;

 

TC CUMHURBAŞKANLIĞI’NA

Sn Cumhurbaşkanımız;

Size Şanlıurfa’ dan yazıyoruz. Şehrin tek ana caddesinde ve merkezinde olan,  eskiden kapalı spor salonu ve stat alanı olarak kullandığımızve halen şehir planın da spor alanı ve yeşil alan olarak görünen alana AVM yapılması için 14/11/2013 tarihinde satış ihalesi yapılacaktır. Ancak biz Urfa halkı olarak bu konuyu yargıya taşımış durumdayız ve Urfa kamuoyunu oranın AVM olarak değil de yeşil alan olarak kullanılmasını istiyor. Bunu ihaleyi yapan Şanlıurfa valiliği ve Şanlıurfa il özel idaresine bildirdiğimiz halde nedenini anlamadığımız bir hız ve çabayla şehrin kilitlenmesine neden olacak bir projenin satış ihalesi yapılıyor. Biz Urfa halkı olarak bu işin her türlü takipçisiyiz. Ancak siz sn cumhurbaşkanımızdan da bu konuda yardım  bekliyoruz. İnanın Urfa halkı çok huzursuz durumda ve bu ihalenin kesinlikle iyi niyetlerle yapıldığını düşünmüyor. Şu an sadece projeyi dava etmiş durumdayız ancak bu projeyi bu şekilde uygulatmaya çalışan ve satış ihalesini yapmak isteyen yöneticilerin şahısları içinde davacı olacağız. Urfa’nın kalbi durumunda ki bir alan için Urfalının fikri ve istekleri görmezden gelinip , yargı aşaması bile dikkate alınmayıp bazı şeylerin hızlıca ve aniden yapılması bizleri düşündürmektedir.  Bu nedenle sadece yerel mahkemelerin sonuçlarını değil bu mevzuyu iç hukukumuz da çözemesek dahi AİHM ne başvuracağız. Ki zaten iç hukukumuz bir karar vermiş durumda değildir. Şanlıurfa İdare mahkemesi 2013/1549 E. sayılı dava dosyası keşif aşamasındayken satış ihalesi yapılıp mevzu yetkililer tarafından anlamsızca hızlandırılmaktadır. Ayrıca bu mevzuya hassas davranmamızda ki bir başka neden de, alanın satış ihalesini yapmaya yetkili olan Şanlıurfa valiliği ve Şanlıurfa il özel idaresi yetkilileri Şanlıurfa il özel idaresinin 2013 yılının Yüz Yetmiş Milyon TL olan bütçesini bitirip , iller bankasından kredisi istemiş ve proje sunamadıklarından dolayı kredi talepleri reddedilmiştir. Aynı kurum bu defa Urfa’da ki özel bankalardan Kırk Milyon TL kredi talep etmişler ve Ziraat bankasından kredi kullanmışlardır. İşte tüm bu durumları göz önüne aldığımızda,  Urfa’nın tek nefes alınacak alanından da ne şekilde para kazanırız saikiyle hareket edilmesi biz Urfalıları derinden üzmektedir. Keza Urfa’nın böyle başka bir alanı yoktur.

Bu mevzu ile ilgilenmenizi Urfalılar adına sizden şahsım olarak istirham eder saygılarımı sunarım. 11.11.2013

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık