Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri MEHMET GÜNEŞ "ÇOK ŞÜKÜR KORKULACAK BİR DURUM YOK"

MEHMET GÜNEŞ "ÇOK ŞÜKÜR KORKULACAK BİR DURUM YOK"

Şanlıurfa eski Milletvekili ve tanınmış iş adamı Mehmet Güneş'in önceki gece Ankara - Oran'daki evine yapılan saldırı sonrasında, Urfa Haber'e özel açıklama yaparak korkulacak bir durum olmadığını, sağlığının gayet iyi olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2012 Perşembe 19:08
MEHMET GÜNEŞ

Önceki gece saat 4:00 sıralarında Şanlıurfa eski Milletvekili ve tanınmış iş adamı Mehmet Güneş'in Ankara - Oran'daki evine yapılan saldırı sonrasında, Mehmet Güneş, kendisini ziyaret eden  Urfa Haber'e özel açıklamada bulundu. 


Mehmet Güneş, Urfa Haber'e yaptığı özel açıklamasında: "En küçük oğlumun odasına giren saldırganlardan bitanesi kafasına silah dayayarak uyandırmış. Etkisiz hale getirmiş. Diğer oğlumun odasına giren ikinci saldırgan uyuyan diğer oğlumun da boğazına elindeki bıçağı dayamış. Oğlum boğazına bıçak dayandığı halde yüksesk sesle bağırark bizleri haberdar etti. Bende oğlumun bağırtı sesine uyanarak odamın önüne çıktım. Salonda kar maskeli birini gördüm ve hemen müdahale ettim. Odasında uyuyan diğer oğluma seslendim. Salonda gördüğüm evime giren kişi ile aramızda boğuşma yaşandı. Bu arada sonradan gördüğüm üçüncü maskeli biri üst kata çıkan merdivenlerin başında durarak bana ateş etmeye başladı. Boğuştuğum kişiyi kendime siper ederek sağa sola kaçmaya çalıştım. Bu arada elimde olan saldırgan can havli ile parmağımı koparırcasına ısırdı. Diğer elime onu yumrukluyordum. Diğer yandan da evdekilere silahla karşılık vermelerini haykırıyordum.

Merdivenin başında duran saldırgan silahlı çıkan diğer oğlumu görünce merdivenleri siper ederek silah seslerine odadan çıkan eşimede bir kaç el ateş etti. Allah'tan eşim önünde bulunan kolonun önüne gizlenerek kendini korudu. Evdekilerin de silahla karşılık vereceğini gören saldırganlar paniğe kapılarak kaçtılar.


Olay sonrasında kolumun kanadığını gördüm. Önce silah değmiş sandım. Sonra anladık ki benim boğuştuğum saldırgan diğer elinde bulunan bıçakla beni yaralamış. Kaçan saldırganların arkasından çocuklarımla silahla kovaladık. Ancak sokaktaki karanlıklatan faydalanarak izlerini kaybettirdiler. Sağolsunlar olayı duyan aile yakınlarım durumumun ciddi olduğunu sanıp yüzlerce araçla yola çıkmışlar. Hepsini arayıp geri döndürdüm. benim ve çocuklarımın sağlıkları gayet iyi. Yarın akrabalarımın tedirginliklerini bertaraf ettmek onları rahatlatmak için çocuklarımla Urfa'ya gideceğim. Kimse merak etmesin benim sağlığım gayet iyi" dedi.


TELEFONLARI SUSMADI:

Mehmet Güneş yaşanan olayı haber alan yakınlarının ve dostlarının telefonla aradıklarını bu yüzden telefonlarının hiç susmadığının altını çizerek " Olayı haber alan başta aile bireylerim olmak üzere iş ve siyaset dünyasından beni arayanlardan dolayı telefonlarım susmak bilmedi. Arayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Mehmet Güneş yaşan olayı haber alan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu'nun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de kendisini arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini, Faruk Çelik'in ayrıca Başbakan Erdoğan'ında Mehmet Güneş'e iletmek için geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu söyledi.


BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Mehmet Güneş, Başbakan Erdoğan'ında geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu ayrıca Şanlıurfa Milletvekilerinin ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'in arayarak geçmiş olsun dileklerini söylediğini vurgulayarak:

"Sağolsun   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bey de  telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler, Sayın Bakanımız Faruk Çelik ayrıca bana iletilmek üzere Başbakanımız Sayın Recep Tayyip  Erdoğan'ında geçmiş olsun dileğini söylediler. Şanlıurfa Milletvekillerimiz sağ olsunlar aradılar, Şanlıurfa Valimiz Sayın Celalettin Güvenç bey aradılar. Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Kılıçlar aradılar, üzüntülerini dile getirdiler, geçmiş olsun dediler. Ankara Emniyet Müdürümüz sayın Zeki Çatalkaya bizzat beni ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundular faillerin yakalanması için var güçleri ile çalışma başlattıklarının altını çizerek en kısa sürede çözeceklerinin sözünü verdiler." dedi.


ŞANLIURFA'YA SELAM

Mehmet Güneş Urfa Haber'e yaptığı açıklamasının sonunda "Başta Bu akşam başlayacak mübarek ramazan ayı dolayısı ile herkesin ramazanını tebrik ediyorum. Şanlıurfa'daki akrabalarıma, dostlarımıza ve sevenlerimize Urfa Haber aracılığı ile selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Beni merak etmesinler. Sağlığım yüce Allah'ın sayesinde gayet yerinde. Hiç bir sıkıntımız yok. Yarın Şanlıurfa'ya geleceğim. Herkesi ziyaret edeceğim. Beni merak etmeyin. Akrabalarımın yola çıkmasına gerek yok. Yarın geliyorum. Buradan herkese selam ve sevgilerimi gönderiyorum.  " dedi.
MEHMET GÜNEŞİN EVİNE SİLAHLI SALDIRI HABERİNİ OKUMAK İÇİN >>> TIKLAYIN <<<<URFA HABER/  ANKARA ÖZEL HABER
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık