Ana Sayfa Urfa Haberleri MEHMET GÜNEŞ'TEN ANKARA’DA MUHTEŞEM URFA DÜĞÜNÜ

MEHMET GÜNEŞ'TEN ANKARA’DA MUHTEŞEM URFA DÜĞÜNÜ

Başkent Ankara, tam anlamıyla bir Urfa düğününe sahne oldu. Urfalı İş adamı Mehmet Güneş, oğlunu görkemli bir törenle evlendirdi.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2011 Cumartesi 11:14
MEHMET GÜNEŞ'TEN ANKARA’DA MUHTEŞEM URFA DÜĞÜNÜ
Meclis Başkanı Cemil Çcek, Çalışma ve Ssoyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı A.Kadir Aksu ve çok sayıda eski Bakanın katıldığı düğünde, sanatçılar davetlileri eğlendirdi, dolarlar havada uçuştu, gelin altın taşıyamayınca, altınlar bavula konuldu. Şanlıurfa’lı Hayırsever İş adamı olarak bilinen Şanlıurfa eski Milletvekili Mehmet Güneş,  kendisi gibi İş adamı olan Maruf Güneş’i Ankara’da dillere destan bir düğün ile evlendirdi. Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’da yapılan kına gecesinden sonra  dün gece Ankara’da  Güneş ve Neşetbeyoğlu ailesinin düğünü ünlü sanatçıların sahne almasıyla muhteşem oldu.

iş adamı Maruf Güneş, Av. Edibe Neşetbeyoğlu’nun evlendiği düğün Ankara’da 5 yıldızlı bir otelde  yapıldı. Şanlıurfa sıra gecesi ekibinin söylediği türküler eşliğinde ilk olarak  davetlilere kokteyl ikramı yapıldı. Gelin Edibe  Neşetbeyoğlu ve Damat Maruf Güneş’in  düğün salonuna gelmesiyle  resmi nikah törenine geçildi.

Şanlıurfa’lı Ankara büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kıydığı resmi nikahta, gelin ve Damadın Şahitliklerini ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, eski Adalet Bakanı Oltan Sungurlu, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, İNTES Başkanı Şükrü Koçoğlu yaptılar.  Bakan Çelik ve eski Adalet Bakanı Sungurlu, resmi nikah cüzdanını gelin Edibe Neşetbeyoğluna  verirken, en az 5 çocuk yapmalarını tavsiyesinde bulundular.Düğüne Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Akyürek, Halil Özcan, A.Kerim Gök,çok sayıda eski Bakan ve Milletvekili ile Şanlıurfa’dan iş ve bürokratlar katıldılar.

Resmi Nikah işlemlerinden sonra Ünlü Sanatçı Niran Ünsal sahne aldı. Şarkılarıyla davetlileri büyüleyen bayan sanatçı yaklaşık bir saat boyunca söylediği şarkılarla davetlileri coşturdu. Niran Ünsal’ın ardından Ünlü Sanatçı İzzet Yıldızhan sahne aldı. Türkçe ve kütçe türküler söyleyen Yıldızhan, tüm davetlileri adete mest etti. İzzet Yıldızhan ve damadın Babası Mehmet Güneş, halay başına geçerek, oynamaları üzerine dolarlar havada uçuştu. 2 .5 saat boyunca Türklüleri ile davetlileri çoşturan Yıldızhan’dan sonra Ali Cengiz ve Urfa sıra gecesi ekibi Sedat Koç sahne aldı.. Gece yarısına kadar devam eden düğünde, Gelin ve Damat tek tek davetlilerin masalarını gezerek, mutlu günlerine katılımlarından dolayı teşekkür ettiler.

Maruf Güneş ve Edibe Neşetbeyoğlu’nun evlilik düğünlerine katılan davetliler gelin Neşetbeyoğlu’na çok fazla altın takınca toplanan altınlar bavula konulmak zorunda kalındı.
(Urfastar)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık