Ana Sayfa Urfa Haberleri MELLELERDEN BAYDEMİR’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

MELLELERDEN BAYDEMİR’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Diyarbakır’dan Urfa’ya gelen Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) Başkan ve üyelerinden oluşan melller, BDP Urfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verdi. Baydemir de mellelerin nasihatlerinin kulağına küpe olduğunu belirterek, mahcup olmamanın çabasını ortaya koyacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2014 Cumartesi 22:16
MELLELERDEN BAYDEMİR’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Urfa’da yoğun seçim çalışmaları yürüten Osman Baydemir’e Diyarbakır’dan melleler konuk olarak geldi. BDP Urfa İl Başkanlığı’nda mellelerle bir araya gelen Baydemir’e Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) Başkanı Melle Zahit Çiftkuran ve beraberindeki melleler bir teşekkür plaketi verdi. Melle Zahit Çiftkuran, Diyarbakır’a ve halka yaptığı hizmetlerden dolayı Baydemir’e teşekkür ederek, “Pek çok alanda birlikte çalıştık. Diyarbakır’daki deneyimlerini Urfa’ya da aktaracaktır. Başkanımızı sizlere emanet ediyoruz” dedi. BDP Urfa İl Başkanı Celalettin Erkmen de “Emanetiniz başımızın üstünde yeri var. Emanetinize iyi bakacağız” derken, Baydemir de plaketin yüklemiş olduğu maneviyata layık olma çabasını ortaya koyacaklarını söyledi. Medreselere ve seydalara teşekkür eden Baydemir, “Sizlerin nasihatleri kulağımıza küpe olacaktır. Yaşadığımız sürece sizlerin nasihatini unutmayacağız. Urfa halkı da gönlünün kapısını bize açmıştır. Kısa bir zamanda kendi evlatları olarak gördüler. İnşallah onlara layık olacağız” dedi.

OSB’de çalışan sigortalı sayısı 15 bini bulmuyor

Baydemir, BDP İl Merkezi’nde Rojava’nınKobani kentinden gelen bir heyetle de görüşme yaptı. Baydemir daha sonra Urfa Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Remzi İnali’yi ziyaret etti. Eş başkan adayı Leyla Akça ile Eyyübiye Belediyesi eş başkan adayı HedibeÖtünç’ün de eşlik ettiği Organize Sanayi Bölgesi ziyaretinde Baydemir fabrikaları gezdi. Meksan işçilerini ziyaret eden Baydemir, sıcak karşılamadan dolayı teşekkür etti. Baydemir burada işçilere hitaben bir konuşma yaptı. Baydemir, “İnsanlarımız alın teri ile namerde muhtaç olmaması için var gücümüzle istihdam alanların oluşumuna öncelik vereceğiz. Bugün tüm Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işçilerin çalıştırdığı sigortalı işçi sayısı 15 bini bulmuyor. Bu Bursa’daki bir tane fabrikanın personeli kadar ya vardır, ya yoktur” dedi. Hakk’a ve halka dayalı olacaklarını belirten Baydemir, işçilerle tek tek tokalaştı. Baydemir ve eş başkan adayları Polat Tekstil’de de işçilerle birlikte öğle yemeği yedi. Baydemir ve beraberindekiler daha sonra 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde Soymen Tekstil ve Özyörük Grup Mobilya’yı ziyaret etti ve işçilerle bir araya geldi.

Çağrı Merkezi’ni ziyaret

Baydemir ve beraberindekiler daha sonra Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezi’ni ziyaret etti. Baydemir’in bir başka durağı ise Urfa Şehirlerarası Otobüs Terminali oldu. Firmaları gezen Baydemir, Otogar Müdürü’nü de ziyaret etti. İlçelere giden peronu da ziyaret eden Baydemir, şoförlerle görüşüp sorunlarını dinledi. Baydemir son olarak da Ramazan Başak Taziye Evi’ne geçerek Bağıran Ailesi’ne taziye ziyaretinde bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star