Ana Sayfa Urfa Haberleri "Memleketimi Tanıyorum, Ülkemi Seviyorum"

"Memleketimi Tanıyorum, Ülkemi Seviyorum"

Şanlıurfa Emniyet Müdürülüğü, "Memleketimi Tanıyorum, Ülkemi Seviyorum" projesi çerçevesinde, Suriye sınırındaki olaylardan etkilenen Akçakale ilçesinden 90 ilköğretim öğrencisini Şanlıurfa'da gezdirdi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 16:02

Şanlıurfa Emniyet Müdürülüğü, "Memleketimi Tanıyorum, Ülkemi Seviyorum" projesi çerçevesinde, Suriyesınırındaki olaylardan etkilenen Akçakale ilçesinden 90 ilköğretim öğrencisini Şanlıurfa'da gezdirdi.

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nce uygulanan proje kapsamında sabah saatlerinde polis memurlarınca okullarından alınan öğrenciler, otobüslerle getirildikleri Şanlıurfa'da, ilk olarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı'nı ziyaret etti.

Parkta eğitimciler tarafından karşılanan öğrencilerin bazıları sinemada çizgi film izledi bazıları da masa tenisi oynayıp, çeşitli spor faaliyetlerine katıldı. Ayrıca vakfın kütüphanesinde kitap okuyan öğrencilere hijyen kurallarının anlatıldığı broşürler dağıtıldı.

Daha sonra polisevine geçen öğrenciler, polis memurlarıyla birlikte öğle yemeği yedi. Burada öğrencilere günün anısına tişört dağıtıldı. Öğrenciler son olarak Toplum destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde görev yapan polislerle alışveriş merkezine gidip, oyun alanlarında oynadıktan sonra otobüslerle Akçakale'ye götürüldü.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Volkan Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Memleketimi Tanıyorum, Ülkemi Seviyorum" projesi kapsamında gençler ve çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini anımsattı.

Projenin amacına ulaşması için çaba sarf ettiklerini anlatan Güneş, şunları kaydetti:

"Proje çerçevesinde özellikle savaş bölgesine yakın Akçakale, Ceylanpınar gibi sıkıntılı bölgelerde yaşayan öğrencilere farklı bir ortam sunduk. Oradaki sıkıntılardan uzaklaştırıp Şanlıurfa'da polis amcalarıyla farklı bir gün geçirmeleri için etkinlikler düzenliyoruz" dedi.

Etkinliğe katılan öğrenciler ise son aylarda Suriye'deki olaylardan etkilendiklerini ve bir süre okuldan ayrı kaldıklarını belirterek, polislerin hazırladığı program sayesinde farklı bir gün geçirdiklerini dile getirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star