Ana Sayfa Urfa Haberleri MEMUR-SEN 1 MAYIS'TA KAHRAMANMARAŞ'TA

MEMUR-SEN 1 MAYIS'TA KAHRAMANMARAŞ'TA

Şanlıurfa Eğitim Bir Sen İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, yaklaşık 800 üye ile beraber 1 Mayıs'ta Kahramanmaraş'taki kutlamalara katılacaklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2016 Perşembe 08:29
MEMUR-SEN 1 MAYIS'TA KAHRAMANMARAŞ'TA

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü milli mücadelede bağımsızlık meşalesini yakan,  Kurtuluş Savaşı’nda emperyalistlere ilk meydan okumayı yapan medeniyet ve fikir dünyamızın zirve şehirlerinden Kahramanmaraş’ta kutlanacak. Bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü “Güçlü memur, büyük Türkiye ve adil bir dünya için emeğin kahramanları Maraş’ta” temasıyla tüm çalışanlar ve halkımızla birlikte kutlayacağız. Güçlü memurun güvenceli istihdamla, Büyük Türkiye’nin mali, sosyal ve özlük haklarla donatılmış güçlü memurla, Adil Bir Dünya’nın ise  lider ve öncü Büyük Türkiye’yle mümkün olabileceğini tüm halkımıza ve insanlığa haykıracağız.

Memur-Sen olarak, iş güvencesinin kırmızı çizgimiz olduğunu sürekli söyleye geldik. Bu kararlılığımız artarak devam ediyor.  Bu yıl da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının ana gündemlerinde biri  güvenceli istihdam olacak.  Asgari ücrete yüzde 30’lara varan artışı olumlu buluyoruz. Ancak, yetmez diyoruz ve asgari ücretin dört kişilik bir ailenin geçimini sağlayacak miktara çıkarılmasını bekliyoruz. Sayıları 700 binleri aşan taşeron işçilerin köle gibi çalıştırılmasına itiraz ettik, itiraz etmeye devam ediyoruz. Taşeron işçilerin özel statülü sözleşmeli personel yapılmasını doğru bulmuyoruz. Tüm taşeron işçilerin kadroya alınmasını bekliyoruz. Yine 4-C’liler, 4/B’liler ve memur işi yapan üniversiteli işçiler başta olmak üzere tüm sözleşmeliler için kadro talebimizi kararlılıkla sürdürüyoruz. 3. Dönem Toplu Sözleşmelerinde karar altına aldığımız, Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda belli aşamaya getirdiğimiz fiili hizmet tazminatı başta olmak üzere taleplerimizi de 1 Mayıs’ta alanlardan haykırarak hükümetin taleplerimizin gereğini bir an evvel yerine getirmesi için çağrıda bulunacağız.

1 Mayıs meydanlarından “yeni anayasa” talebimizi haykıracağız

Memur-Sen olarak kurulduğumuz günden beri demokratik, sivil ve özgürlükçü Yeni Anayasa talebini sürekli  gündemde tuttuk, tutmaya devam ediyoruz. 12 Eylül 2010 Anayasa Değişikliği başta olmak üzere  bir çok anayasa değişikliğinde öncü rol oynadık, liderlik yaptık. Bugün de cunta bildirisi 82 Anayasası’nın yerine Milletimizin bildirisi olacak Yeni Anayasa’nın millet iradesiyle yapılmasına, yazılmasına ve kabul edilmesine güçlü bir şekilde destek veriyoruz. Bu anlayışla, 1 Mayıs mitingimizi Yeni Anayasa mesajları verme fırsatı olarak değerlendireceğiz ve Kahramanmaraş Meydanı’ndan Yeni Anayasa talebimizi yükselteceğiz.

1 Mayıs Pazar sabahı saat 7.00 de Rabia meydanından Kahramanmaraş'a hareket edeceğiz.

 Amacımız;Güçlü Memur, Büyük Türkiye ve Adil Bir Dünya için el ele, gönül gönüle verelim. İnsanlığın, ümmetin ve çalışanların gelecek umudunu çoğaltalım.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık