Ana Sayfa Ekonomi MEMUR-SEN 81 İLDE ALANLARA İNDİ

MEMUR-SEN 81 İLDE ALANLARA İNDİ

Memur-Sen, Kamu İşveren Kurulu'nun 2012 için yüzde 3+3 ve 2013 yılı için yüzde 2+3'lük zam teklifini ülke genelinde gerçekleştirdiği eylemlerle protesto etti.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2012 Çarşamba 20:33
MEMUR-SEN 81 İLDE ALANLARA İNDİ
Türkiye'nin her meydanından yükselen ortak seste, dikkate değer oranda zam teklifi yapılması istendi. Önerilen zammı komik bulan Memur-Sen İl Temsilcileri, Türkiye’nin ekonomik gerçeklerini yansıtan bir zam beklediklerini haykırdı. 2012 yılının ilk çeyreğinde enflasyonun yüzde 3.05 olduğuna dikkat çekilen açıklamada, getirilen teklifin dört aylık enflasyonu bile karşılamaktan uzak olduğu ifade edildi.

Açıklamanın devamında ayrıca 666 sayılı KHK mağduru öğretmenleri, öğretim elemanlarını, hekim dışı personeli ve din görevlilerini memnun edecek, hükümetin hatasını telafi edecek bir öneri beklendiği ifade edildi. Tarihte ilk kez, kamu görevlilerinin 5 aydır zamsız maaş aldıklarının da dile getirildiği açıklamada gecikmeden kaynaklanan mağduriyeti giderecek gecikme zam farkının da memura ödenmesi çağrısında bulunuldu. Hizmet kollarının sorunlarına yönelik tüm tekliflerin 21 Mayıs akşamına kadar masada tutulacağı kararlılığı da vurgulandı.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star