Ana Sayfa Ekonomi MEMURLARIN GÖZÜ KULAĞI BU TOPLANTIDA OLACAK

MEMURLARIN GÖZÜ KULAĞI BU TOPLANTIDA OLACAK

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Başkanı ve Sayıştay Başkanı Recai Akyel, "Beş gün boyunca toplantımızı sürdüreceğiz. 29 Mayıs günü kararımızı açıklayacağız" dedi.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2012 Cuma 10:58
MEMURLARIN GÖZÜ KULAĞI BU TOPLANTIDA OLACAK
Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, memurlarla hükümet arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlanamayan teklifleri karara bağlamak üzere Devlet Personel Başkanlığı'ndaki ilk toplantısına başladı. 

Toplantı öncesinde gazetecilere açıklama yapan Akyel, Anayasa'nın 53. maddesi ve 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu hükümleri çerçevesinde, 2012-2013 yılı için başlayan toplu sözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlandığını anımsattı.
Tarafların, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na başvurularını yaptığını belirten Akyel, kurulun 5 gün süresince toplanacağını bildirdi.

Akyel, şöyle devam etti:
''Beş gün boyunca toplantımızı bir değişiklik olmazsa bu salonda sürdüreceğiz. 29 Mayıs günü kararımızı açıklayacağız. Bu süreç içerisinde taraflar dinlenecek, değerlendirmeler yapılacak ve karar verilecek. Bu süreç içerisinde çalışmaların sağlıklı yürütülmesi açısından, süreçle ilgili basına ve kamuoyuna açıklamama yapmamayı düşünüyoruz. Umuyoruz ki insanlarımızın, çalışanlarımızın mutluluğu, sağlığına ve ülkemizin iyiliğine olan bir karar çıkar, şimdiden hayırlı olsun diliyorum.''AA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Enerji giderinde ısı pompası ile yüzde 50 tasarruf

Enerji giderinde ısı pompası ile yüzde 50 tasarruf

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık