Ana Sayfa Urfa Haberleri MEMURLARLA YAPILAN TOPLU GÖRÜŞME

MEMURLARLA YAPILAN TOPLU GÖRÜŞME

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Çoşkun, bugün toplanmaya başlayan Kamu Görevlileri Hakem Heyeti'nin, hükümet kanadından gelen açıklamalara göre değil, adil dağılım ilkesiyle hareket etmesi gerektiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2012 Cuma 23:58
MEMURLARLA YAPILAN TOPLU GÖRÜŞME
Çoşkun, yapılan açıklamalarla öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırmaya çalışıldığını iddia etti.

Başbakan Erdoğan'ın öğretmenlerin ücretinin diğer memurlardan daha fazla olduğunu belirttiğini ifade eden Çoşkun, şunları kaydetti:


''Eğitim camiasını derinden yaralayan bu açıklamadan sonra sayın Başbakan'a, Şanlıurfa'dan çağrıda bulunmak istiyoruz. Sınıf öğretmenleri 18, branş öğretmenleri 15, bir çok meslek dersi öğretmeni 20 saat maaş karşılığı çalışmaktadır.


İl merkezlerinde görev yapan bir çok öğretmen maaş karşılığının üstüne ek ders alamadığından sadece maaşıyla geçinmek durumundadır. Sayın Başbakan'ın söylediklerinde kasıt olmadığını ümit ediyor, kendilerinden eğitim camiasını kucaklayan bir açıklama bekliyoruz. Bugün toplanmaya başlayan kamu görevlileri hakem heyetinin de, hükümet kanadından gelen açıklamalara göre değil adil dağılım ilkesiyle hareket etmelerini bekliyoruz.'' 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star