Ana Sayfa Urfa Haberleri Mer-Der Eğitim 80 Kişiyi Üniversiteli Yaptı

Mer-Der Eğitim 80 Kişiyi Üniversiteli Yaptı

2010/2011 eğitim öğretim yılı SODES projesi kapsamında üniversite hazırlık eğitimi veren Mer-Der Etütü Merkezinde okuyan 124 öğrenciden 80’i üniversiteli oldu.

Giriş Tarihi: 25 Ağustos 2011 Perşembe 09:04
Mer-Der Eğitim 80 Kişiyi Üniversiteli Yaptı
2010/2011 eğitim öğretim yılı SODES projesi kapsamında üniversite hazırlık eğitimi veren Mer-Der Eğitim Merkezinde okuyan 124 öğrenciden 80’i üniversiteli oldu.LYS sonuçları açıklandı. Mer-der Eğitim Merkezinde okuyan öğrencilerin büyük çoğunluğu hayallerindeki üniversiteyi kazanma şansını yakaladılar. Özellikle büyük üniversitelere çok sayıda öğrenci yerleştiren Mer-Der Eğitim Merkezi büyük başarıya imza atmaya devam ediyor. Maddi durumları iyi olmadığından dolayı hiç dershaneye gidemeyen ve hayatında ilk defa SODES Merder Eğitim Merkezi ile dershaneyle tanışan öğrencilerin böyle büyük başarıya imza atmaları takdire şayan bir olaydır.Mer-Der Eğitim Merkezinde okuyan birkaç öğrenciyle görüşerek onların duygu ve düşüncelerini aldık. “Böyle bir projede emeği geçen SODES ve Mer-Der yetkililerine çok, çok teşekkür ederim. Maddi yokluktan dolayı dershaneye gidemiyordum, dershaneye gitmek benim için bir hayal gibiydi. Tam ümidini yitirmişken SODES kapsamında eğitim vermek üzere hazırlanmış olan MER-DER Eğitim Merkezi imdadıma yetişti. Bir yıl boyunca bizimle çok iyi ilgilendiler, bunu abartısız söylüyorum Urfa’daki en iyi dershane diyebilirim. Tek kelimeyle harika bir ortam, harika bir dershanede. Aldığım bu eğitim ile hayalimdeki Tıp Fakültesini kazandım.”   Şerafettin onkaş Adnan Menderes üniversitesi tıp fakültesi. “Bana verilen eğitim imkânlarından dolayı bu hizmette emeği geçen herkese özellikle bu işin mimarisi olan SODES’e çok teşekkür ediyorum. Bu zorlu maratonda bana desteğini esirgemeyen öğretmenlerim, müdürüm ve Mer-Der yetkililerine minnettarım. Bana verilen bu emeğe karşı kendimi borçlu hissediyordum; ama Diş Hekimliği Fakültesini kazanarak inşallah borcumu ödemişimdir. Bu borcum maddi şeylerle verilemeyeceğini çok iyi biliyorum. İyiki Mer-Der var.”  dedi. Ercan UÇAR Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi.

“SOSES’in Mer-Der Etüt Merkezi projesi kapsamında yapmış olduğu Eğitim Merkezi projesi sayesinde hayalimdeki üniversiteyi kazandım. Mer-Der’in bize sunduğu kitaplar, projeksiyonla ders anlatma, servislerle dershaneye getirip götürme imkânları sayesinde çok rahatlıkla kendimi derslere verdim. Benim maddi durumun hiç yoktu, yazları Malatya’ya ailece çalışmaya gidiyoruz. Benim gibi dershanede bu durumda olan çok arkadaşım var. Kazanmak her şeyi halletmiyor. Maddi anlamda bize uzanacak yardım elini bekliyoruz. Bizim üzerimizden emeği olan herkese Allah razı olsun.” dedi. Ahmet Polatçı Elektrik-Elektronik Mühendisliği Tunceli Üniversitesi

Mer-der Etüt Merkezi müdürü Yusuf YAVUZ ise şöyle konuştu:

“Mer-Der Etüt Merkezinde okuyan öğrencilerimizin böyle büyük başarıya imza atmaları bizleri çok sevindirdi. 2009 yılında ki başarımızı başarımızın üstüne çıktığımızı söylemek istiyorum. Geçen yıl 125 kişiden 72 tanesi üniversiteli olurken bu yıl 124 öğrenciden 80 tanesi üniversiteli oldu.Ek yerleştirmeyle beraber bu rakam 90 kişinin üstüne çıkacaktır. Tıp Fakültesi dâhil olmak üzere bu başarıyı sağlamış durumdayız. Maddi yokluktan dershaneye gidemeyip bizlere sığınan bu gençlerimize onları ilerideki hayatlarında kalıcı izler bırakmışsak ne mutlu bize. Öğrencilerimizin hayallerindeki üniversiteye girmesini sağlamak için herkes canla başla çalıştı. Yokluktan büyük başarılar çıkar dedik ve bu başarı için bir yıl boyunca öğrencilerime verdiğimiz kaynak olsun, öğretmen kalitesi olsun, servis imkânı olsun ve eğitim materyali olsun hep en iyisini kullandık. Bu başarı tesadüf olmadığını bu yıl daha iyi anlıyoruz. Başarı çıtamızı yer yıl daha yükseğe çıkarıyoruz. Bu başarı bir yıllık emeğim sonucudur. Bu başarının ortaya çıkması için devletimizin bölgemizde uyguladığı SODES projesi, yokluklar ile boğuşan bölge insanının fırsat ve imkân verildiğinde neler yapabileceğinin en iyi göstergesi oldu. Öğrencilerimle gurur duyuyorum” dedi. MER-DER Eğitim Merkezi yeni dönem kayıtları başlamıştır. Kayıt yapmak isteyen öğrenciler Süleymaniye bulunan Mer-Der eğitim Merkezime kayıt yapabilirler.

MER-DER Dernek Başkanı Davut Kırımızıaslan’ da öğrencilerin bu başarılarından gurur duyduğunu ifade ederek; “bunlar bizim memleketin çocukları, hepsi ileride devletin çeşitli kademelerindi göreve yapacaklar ve belki de bizi yönetecek konumda olacaklardır. Bu çok büyük bir gurur ve onurdur bizim için. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanmış olması bakımından büyük bir fırsat olan SODES Mer-Der Eğitim Merkezi Projesi amacına ulaşmıştır. Birçok paralı ve sınavla öğrenci alma büyük dershanelerin başarılarından geri kalmayan bir eğitim ortaya çıkmıştır. Bu da yoksulluğun büyük bir bela olduğu gerçeğini ortaya çıkarmaktadır. Başarı biraz da varlık ile doğru orantılıdır. Fırsat ve eşit şartlar sağlandığında birçok gariban da iyi okullarda okuma fırsatı yakalayabilmektedir. Bu konuda devletimizin bölgemiz insanına aktardığı kaynakların çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bölgenin kalkınması için bu şart. Tüm öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Dedi.(gapha)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star