Ana Sayfa Urfa Haberleri MER-DER’den Madde Bağımlılığı Semineri

MER-DER’den Madde Bağımlılığı Semineri

Merder Eğitim Merkezinde okuyan 240 öğrenciye Emniyet Amiri Mehmet Yanıkoğlu tarafından madde bağımlılığı ile ilgili seminer verildi.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2012 Pazartesi 12:03
MER-DER’den Madde Bağımlılığı Semineri
SODES kapsamında finanse edilen, Devteyşti Mahallesi Süleymaniye Caddesi üzerinde faaliyet gösteren MER-DER Eğitim Merkezi öğrencilerine, zararlı alışkanlıklardan korunmak ve madde bağımlılığı konusunda bilgilendirilmek üzere konusunda uzman olan Emniyet Amiri Mehmet Yanıkoğlu katkılarıyla seminer verildi.

Öğrencilerini Üniversiteye hazırlarken aynı zamanda hayata da hazırlayan Mer-der Eğitim Merkezi, YGS ve LYS dersleri dışında günlük hayatta öğrencilerin karşılaşacağı sorunların başında gelen madde bağımlığı konusunda öğrencilerini bilinçlendirmek ve bu zararlı maddeleri kullanan varsa kurtulmalarını sağlamak için seminer serisinin ilkini düzenledi.

Uzman Emniyet amiri Mehmet Yanıkoğlu, “Madde kullanımının önce sigaradan başladığını” belirtikten sonra, özellikle bunları kullanan kişilerin bir defadan bir şey olmaz diyerek başladığını vurguladı. Uzman Emniyet amiri Mehmet Yanıkoğlu, “Üniversiteye gidecek gençler olarak üniversitede sizin bu maddelere bağımlı hale gelmeniz için çevrenizde arkadaşlarınız olacaktır. Bunlara aldanmayın. “Bir kereden bir şey olmaz, korkuyor musun?” gibi sorularla karşılaşacaksınız. Kesinlikle bu gibi kötü alışkanlıklarla sizi yakalamaya çalışan arkadaşlardan uzak durunuz.” dedi. Öğrenciler büyük bir merak ve hevesle semineri dinlediler. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star