Ana Sayfa Siyaset "Mermi" iddiası araştırılacak

"Mermi" iddiası araştırılacak

İçişleri Bakanlığı, Sırrı Sakık'ın, "havaalanında boş teslim ettiği silahının mermi ile verildiği" iddiasının araştırılması için polis müfettişi görevlendirdi.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2012 Cuma 14:55
İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın, 9 Aralık 2011'de saat 19.00'da Adana'ya gitmek üzere, Ankara Esenboğa Havalimanı'na geldiği, silahının boş bir şekilde şarjörü ile tutanak karşılığında, yanındaki kişi tarafından havaalanı polisine teslim edildiği belirtildi.


Aynı gün, saat 20.40'ta, Sakık'ın, Adana Havalimanı Şube Müdürü tarafından karşılanarak misafir edildiği dile getirilen açıklamada, silahın kontrol edilerek Sakık'a imzası karşılığında tutanakla teslim edildiği vurgulandı.
Sakık'ın havalimanına geldikten 8 dakika sonra silahını teslim aldığı ve olağan bir şekilde, havalimanı şube müdürü tarafından aracına kadar uğurlandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bu konuyla ilgili fotoğraf ve tutanaklar internet sitemize yüklenmiş olup, iddiaların araştırılması için ayrıca, Bakanlığımızca Polis başmüfettişi görevlendirilmiştir.

Görüntü ve tutanakların incelenmesi sonucunda, ilgili milletvekilinin silahını imzası karşılığında teslim aldığı ve daha sonra ortaya koyduğu iddiası ile ilgili yazılı veya sözlü herhangi bir itiraz ve beyanının olmadığı anlaşılmaktadır. Belge ve görüntüler itibarıyla bahse konu beyan ve iddiaların gerçeği yansıtmadığı, adı geçen milletvekilinin olağan bir şekilde hayatın doğal akışına uygun olarak karşılandığı ve uğurlandığı açıkça görülmekle birlikte iddianın takdiri yüce milletimizindir.''


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık