Ana Sayfa Urfa Haberleri “Mersavlardan Bu Listeye Oy Yok”

“Mersavlardan Bu Listeye Oy Yok”

1 Nisanda açıklanan AK PARTİ Şanlıurfa listesine tepkiler devam ediyor. Bu tepkilerin en büyüğü ise Şanlıurfa’nın en büyük ailelerinden biri olan Mersav ailesinden geldi.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2011 Cumartesi 11:05
“Mersavlardan Bu Listeye Oy Yok”
Şanlıurfa Merkez ve Merkeze bağlı köylerinde bu tepkiyi değişik yollarla dile getiriyorlar, özellikle köylerine asmış oldukları pankartlarla AK PARTİ listesine oy vermeyeceklerini demokratik bir tavırla tüm Şanlıurfa kamuoyuna açıkladılar. Köylerde asmış oldukları pankartlarda  “Mersavlardan Bu Listeye Oy Yok”  yazarak AK PARTİ’ye oy vermeyeceklerini dille getirdiler.
Konu ile ilgili olarak aldığımız görüşte;
“Mersav ailesi Şanlıurfa’mızın saygın ve köklü ailelerindendir, Şanlıurfa merkez ve merkeze bağlı köylerde ikamet eden 35-40 bin oy potansiyeline sahiptir, AK PARTİ listesi tüm Şanlıurfalıları olduğu  gibi biz Mersav Ailesini de temsil etmekten çok uzaktadır, konu ile ilgili olarak aile içinde yaptığımız uzun istişarelerden sonra Urfalının hissiyatını ve tercihini temsil etmeyen bu listeye destek olmamız mümkün görünmemektedir. Mersav ailesi demokratik tavrını en medeni şekilde sandığa yansıtacaktır.
Mersav Ailesi 4-5 yılda bir aileye mensup olduğunu hatırlayanların arka bahçesi değildir. Kendisini Şanlıurfa’nın sahibi zanneden Siyaset Ağalarının satın aldıkları Truva atları ile bu aileyi yıllardır yaptıkları gibi aldatmaları mümkün olmayacaktır, kitlenin haklarına dair samimi olanlar ciddi diyalog yollarını aramalıdır, aksi takdirde buna aldananlar 12 Haziranda kitlenin cevabını sandıkta alacaklardır. Şanlıurfa siyasetine dair demokratik tepkimiz devam edecektir. Tüm toplumsal kesimleri duyarlı olmaya demokratik katılım göstererek tercihlerini ortaya koymaya davet ediyoruz.
Tüm saygı değer aile mensuplarını ve Şanlıurfalı hemşerilerimizi selamlıyoruz.” Dedi. Mersav ailesinin bu demokratik tepkisinden sonra 12 Haziranda yapılacak olan seçimin bir hayli renkli ve zorlu geçeceğine benziyor…
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da alternatif yollar trafiğe açılıyor

Urfa'da alternatif yollar trafiğe açılıyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık