Ana Sayfa Urfa Haberleri MESLEĞİNDE 'EN İYİLER' TRT'DE YAYINLANDI (VİDEO)

MESLEĞİNDE 'EN İYİLER' TRT'DE YAYINLANDI (VİDEO)

Genel Başkanlığını Habip Çadırcı’nın Yaptığı Şanlıurfa Platformu’nun Türkiye’de İlk Defa Düzenlediği ‘Mesleğinde En İyiler’ Ödül Töreni Trt Haber’de Yayınlandı.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2014 Cumartesi 10:13
MESLEĞİNDE  'EN İYİLER'  TRT'DE  YAYINLANDI (VİDEO)

Merkezi Ankara’da bulunan Şanlıurfa Platformu tarafından gerçekleştirilen "Mesleğinde En İyiler"  programında  ödüller sahiplerini buldu .

Şanlıurfa GAP Tarımsal Eğitim Merkezinde gerçekleşen ödül töreni çok büyük bir kalabalığa sahne oldu.Salon doldu taştı.Davetlilerin bir kısmı salon dolduğundan içeri giremedi.

Yerel ve Uiusal basılı ve görsel  medyanın büyük ilgi gösterdiği Ödül törenine başta siyasiler olmak üzere,bürokratlar ,STK'lar, iş adamları ,ödül alanların yakınları,basın temsilcileri ,meslek odaları başkanları katıldı.

Şanlıurfa Platformu Genel Başkanı Habip Çadırcı konuşmasında şunları söyledi; “Türkiye’de ilk defa Şanlıurfa platformu tarafından gerçekleştirilen'MESLEĞİNDE EN İYİLER'  ödül töreni  ve Ankara yerine  Şanlıurfa'da yapılmaktadır. Bilindiği gibi birçok kuruluş ve STK yılın enleri adı altında programlar yapmaktadır. Hiçbir araştırma yapmadan keyfi bir uygulama yaparak isimler belirlemektedirler.

.Ama biz öyle yapmadık. Biz mesleğinde en iyileri seçerken hiçbir müdahalemiz olmadı.İsimleri ilgili meslek odalarından ve STK'lardan aldık.

'MESLEĞİNDE  EN   İYİLER' i seçebilmek ,fark edebilmek önemli olduğu kadar 'EN' olmak ta önemlidir. Ama bu en olmak insana gurur verdiği kadar da sorumluluk yükler. Dilerim bu yılın mesleğinde en iyiler olarak seçilen bu arkadaşlarımızın ardındaki halk takdir ve rızası, hakkın takdir ve rızasına dönüşsün.

Yıldız ve yıldızlar ancak kendilerini görebilen, fark edebilen onları görünce mutluluk duyabilen insanlar varsa güzeldir.  En iyi olmak mutlak surette iyilerin içinde olmayı gerektirir.

Bizler ödüllendirmede iltifatlı konuşmada biraz ketum bir toplumuz. Onun için Şanlıurfa Platformu’nun başlattığı bu yol gelişsin, genişlesin diyorum. Birbirimizle güzel şeyler konuşalım, birbirimizin başarılarıyla gurur duyalım. Bu tip törenler yaygınlaşsın ve çoğalsın. Hayatta olanlara her zaman minnettar olduğumuzu ifade edelim.

Doğup büyüdüğümüz, ailelerimizin yaşamakta olduğu, dönüp yaşamayı arzu ettiğimiz Şanlıurfa’nın parlak günlere ulaşmasını istiyoruz.Şanlıurfa Platformu olarak Şanlıurfa’mıza hizmet için yola çıktık. Çalışmalarımızın merkezine Şanlıurfa’ yı ve Şanlıurfalı’ yı koyduk.Bir nebze olsun memleketimize katkımız olursa ne mutlu bize.Ödül alan tüm arkadaşlarımızı kutluyorum,dedi.

Başkan ÇADIRCI, konuşmasının son bölümünde, son zamanlarda yaşanan olaylarda bazı vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesi  nedeniyle program akışında yer alan müzik programının kaldırıldığını açıkladı.

İşte 'MESLEĞİNDE  EN   İYİLER'

Av.Mustafa Hartavi     AVUKAT

İ.Rafet Yılmazoğlu      MALİ MÜŞAVİR

Ömer Belit                   KUYUMCU

Metin İlci                       EĞİTİMCİ

Necmettin Sağlam         ELEKTRİKÇİ

B.Sıtkı Budak                  DEMİRCİ

Mehmet İnci                 BERBER

Salih İmamoğlu             LOKANTACI

Numan Tuğbay             TERZİ

Yusuf Toprak                FIRINCI

Ömer Kapaklı              TV PROGRAM YAPIMCISI

İ.Halil Haktankaçmaz    MUHTAR

Talat Akay                    GAZETECİ

İbrahim Toru                İŞADAMI

Orhan Kayışbacak       FOTOĞRAFÇI

Ahin Güneş                GİRİŞİMCİ

Abdullah Cengiz        MUHABİR

Halil Yıldı                    KUNDURACI

Suat Demirbilek            KASAP

Vildan Polat                    KADIN GİRİŞİMCİ

Uğur Beyazgül                 MİMAR

Mahmut Barut                     GENÇ GİRİŞİMCİ

Cevahir Asuman Yazmacı     TURİZM İŞLETMECİSİ

M.Emin Palalıoğlu                BAKIRCI

İbrahim Dağdeviren             ZİRAAT MÜHENDİSİ

Şükrü Özdemir                      DİN GÖREVLİSİ

Mehmet Ekinci                   Belediye Başkanı      ŞANLIURFA PLATFORMU ÖZEL ÖDÜLÜ

 

TRT HABER TARAFINDAN 3 AYRI  SAATTE YAYINLANAN ‘MESLEĞİNDE  EN İYİLER’ ÖDÜL  TÖRENİ  TÜRKİYE’DE  İLK OLMASI VE KAYBOLMAYA YÜZ TUTMUŞ BAZI MESLEKLEKLERİN  ÖDÜLLENDİRİLEREK ONORE EDİLMESİ TAKDİR EDİLMİŞ,BAŞTA ŞANLIURFA OLMAK ÜZERE  TÜRKİYE’DE SES  GETİRMİŞTİR.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık