Ana Sayfa Ekonomi Metecno, Yatırım Rotasını Urfa'ya Çevirdi

Metecno, Yatırım Rotasını Urfa'ya Çevirdi

Dünyanın önemli sandviç panel üretici firmalarından Metecno'nun yöneticileri, fizibilite çalışmaları için geldikleri Şanlıurfa'da, ŞUTSO'yu ziyaret etti

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2012 Pazartesi 16:36
Metecno, Yatırım Rotasını Urfa'ya Çevirdi
Dünyanın önemli sandviç panel üretici firmalarından Metecno'nun yöneticileri, fizibilite çalışmaları için geldikleri Şanlıurfa'da, Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanlığını ziyaret etti.
ŞUTSO'dan yapılan açıklamaya göre, Karacadağ Kalkınma Ajansının girişimleriyle bölgeye gelen Almanya merkezli firmanın yatırımdan sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vivek Chandler ve beraberindekiler, ŞUTSO Başkanı Eyüp Sabri Ertekin ile görüştü.
Şanlıurfa'nın yatırım potansiyeli hakkında bilgi alan firma yetkilileri, bölgede faaliyet gösteren bir şirket ile ortaklık yapmayı planladıklarını bildirdi.
Türkiye ve Ortadoğu pazarını hedef aldıklarını ve bununla ilgili yatırım planları yaptıklarını anlatan Vivek Chandler, şunları kaydetti:
''Yatırım için sürekli araştırma yapmaktayız. Endüstriyel potansiyeli olan yeni pazarlara uygunluk arz eden yerlere yatırımlar düşünüyoruz. Batı Avrupa, Latin Amerika, Afrika'da değişik yatırım olanakları için araştırma halindeyiz. Bu kapsamda işbirliğimizi geliştirmek için Şanlıurfa'ya geldik ve görüşmeler yaptık.''
ŞUTSO Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin ise Şanlıurfa'nın büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.
Tarımsal ürünlerin üretiminin sürekli arttığını, bunların işlenmesiyle kentin potansiyelinin daha da artacağını vurgulayan Ertekin, şöyle devam etti:
''Dünyanın panel üretim noktasında önemli firmalarından biri olan Alman Metecno firması ilimizin geleceğinin parlak olduğunu gördü. Şanlıurfa'da yerli bir firmayla ortaklaşa üretim yapabilir miyiz- Düşüncesiyle ilimize geldiler. Hem iç hem dış pazarlar için panel üretimi konusunda ortak çalışma yapacaklar.''
Karacadağ Kalkınma Ajansı uzmanlarından Emin Uğur Divitçi de yerli ve yabancı firmalara Şanlıurfa'da yatırım konusunda bilgi verdiklerini söyledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star