Ana Sayfa Türkiye Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı

Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı

Havalar ısındı ancak sağanak yağmur uyarıları devam ediyor. Meteoroloji bu illeri sağanak yağışa karşı uyardı.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2011 Cuma 05:51
Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı
Hava sıcaklığı Marmara'nın Güney ve Doğusu ile Kuzey Ege'de 4 ila 6 derece olmak üzere, iç ve batı kesimlerde azalacak Hava sıcaklığı Marmara'nın Güney ve Doğusu ile Kuzey Ege'de 4 ila 6 derece olmak üzere, iç ve batı kesimlerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Marmara, Kuzey ve İç Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak), Karaman dışında İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Isparta, Burdur, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Malatya ve Giresun çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam ve gece saatlerinde Sinop, Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, zamanla batı kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; akşam ve gece saatlerinde Sinop, Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, yıldırım düşmesi, vb. ) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İstanbul: Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. (27)

Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. (29)

İzmir: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. (31)

Antalya: Parçalı bulutlu. (32)

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. (23)

Erzurum: Parçalı bulutlu. (23)

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu. (33)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya çevreleri, öğle ve akşam saatlerinde İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde Ankara, Eskişehir, Çankırı, Yozgat ve Kayseri çevreleri, öğle saatlerinden itibaren Karaman dışında bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam ve gece saatlerinde Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde Amasya, Çorum ve Tokat çevreleri, öğle saatlerinden itibaren Samsun, Amasya, Çorum, Tokat, Ordu ve Giresun çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam ve gece saatlerinde Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde Malatya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık