Ana Sayfa Siyaset Metiner için ağır itham "Gerdan kıran, şark dansözü"

Metiner için ağır itham "Gerdan kıran, şark dansözü"

Başbakan Erdoğan için, ‘’Birikimsiz ve çapsız’’ dediği ortaya çıkan AKP milletvekili Mehmet Metiner’e ‘’Gerdan kıran şark dansözü’’ yakıştırması yapıldı.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2011 Cuma 18:21
Metiner için ağır itham
Yootube’daki bir ses kaydında, Başbakan Erdoğan için, ‘’Demokratik bir Türkiye inşa edemez. Siyasi birikimi yetersiz ve çapsız’’ diyen, AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner için ‘’Gerdan kıran şark dansözü’’ yakıştırması yapıldı.

Bu sözlerin ortaya çıkmasını ardından önce ‘’Komplo var. Bana ait olduğu ispat ediksin,  istifa ederim’’ diyen sonra da ‘’Herkesin bir cahiliye dönemi vardır’’ diyerek sözlerini kabul eden ve özür dileyen Metiner’e CHP’liler sert biçimde yüklendi.

CHP Adana milletvekili Ümit Özgümüş, TBMM’de bir konuşma yaparak, ‘’Allah kimseyi onun yerine düşürmesin. Kendi Başbakanına (Birikimsiz, Çapsız, Demokrasiden anlamaz, ülkeye demokrasiyi getiremez) dedi.  Konuşmaları teybe yakalanınca da, Başbakanın eşiğinde takla atarak, reverans yaparak, gerdan kırarak, şark dansözlüğü yaptı’’ dedi.

EMİNE HANIMA SAYGI

Metiner ise ‘’ Sözlerinizin hepsini fazlasıyla size iade ederim ama terbiyem elvermediği için bunu yapmayacağım. Ben hiç kimsenin karşısında, asla gerdan kırmadım’’ dedi ve şöyle devam etti:
‘Sayın Başbakanla ilgili olarak söylediğim sözler 10 yıl öncesine aittir. Özür de diledim. Sayın Emine Erdoğan’ı yıllardan beri tanıyorum Kayseri’deki bir düğünde sadece bana bir şey söylemek istediği için kulağına eğildim. Bir hanımefendinin sözünü dinlemek için eğilmeyi başka yöne çeken bir zihniyeti kınıyorum. ‘’


(gazeteport.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık