Ana Sayfa Urfa Haberleri MEVLİD KANDİLİ

MEVLİD KANDİLİ

Şanlıurfa Müftüsü Açık: "Mevlid Kandilini idrak ederken, İslam Dünyasının, Hz. Peygamber'in rehberliğine ne kadar muhtaç olduğunu yeniden gözden geçirmesi gerekir"

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2014 Pazar 09:18
MEVLİD KANDİLİ

Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, Mevlid Kandili'nin, Hz. Peygamberin sunduğu bütün değerleri, yol gösterici öğütleri anlama, bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanı olduğunu bildirdi.

Açık, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, gecenin alemlere rahmet olarak gönderilen, sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörü timsali olan Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinin bin 443'üncü yıl dönümü olduğunu hatırlattı.

Peygamberin doğum gecesinin, asırlardan beri müslümanlar tarafından "Mevlid Kandili" adıyla kutlandığını anımsatan Açık, şunları kaydetti:

"Hz. Muhammed, insanlar için hayat boyu takip edilecek gayenin, Allah rızasına ermek olduğunu bildirmiştir. Bu gayeye ulaşmak için hakka inanmanın, hayra yönelmenin, adaletli davranmanın, güzel huylu olmanın, yapılan her meşru işte sadece Allah rızasını gözetmenin ve O'nun yüce sünnetine uymanın gerektiğini en gür sesiyle bütün dünyaya duyurmuştur. Mevlid kandilini idrak ederken, İslam Dünyasının, Hz. Peygamber'in rehberliğine ne kadar muhtaç olduğunu yeniden gözden geçirmesi gerekir. Bugün insanlık aleminin manevi problemlerinin çözüme kavuşturulması konusunda efendimizin risalesine başvurma ve O'nun rehberliğinde ilerleme konusunda daha fazla çaba sarfetmeliyiz."

Açık, Mevlid Kandili'nin, insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini diledi.

kaynak: http://www.haberler.com/

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık