Ana Sayfa Urfa Haberleri MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ SPOR SALONUNA YERLEŞTİRİLDİ

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ SPOR SALONUNA YERLEŞTİRİLDİ

Karaman'da akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışın ardından çadırlarda kalan mevsimlik tarım işçileri, tedbir amaçlı kapalı spor salonuna yerleştirildi.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2014 Çarşamba 04:41
MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ SPOR SALONUNA YERLEŞTİRİLDİ

Karaman il genelinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış yerini bazı bölgelerde sele bıraktı. Etkili olan sağanak nedeniyle tarım işçisi olarak Şanlıurfa'dan merkeze bağlı Sudurağı Beldesinde gelen 700 tarım işçisinin kaldığını çadırlar sular altında kaldı. İşçiler belde belediyesine ait araçlarla geceyi geçirmek üzere kapalı spor salonuna yerleştirildi.


YATAKLARINI YANLARINDA GETİRDİLER

Pancar çapası yaparak geçimlerini sağlayan bazı erkek işçiler yatak ve yorganlarını yanlarına almayı ihmal etmedi. Sel suları çadırların bulunduğu arazilerin önüne kadar gelmesi nedeniyle işçiler Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından güvenli bir şekilde tahliye edildi.


BAŞBAKAN'DAN YARDIM İSTEDİLER

Sağanak nedeniyle mağdur olan işçiler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek yardım istediler. Vatandaşlar, "Tarladan geldik. Yemek yapacaktık. Çadırlarımıza kadar su geldi. Çadırlarımıza girdik. Çocuklarımız açtı. Biz perişan olduk burada. Yardım istiyoruz. Her yer yağmur oldu. Sel çadırlara kadar geldi. Biz Başbakanımızdan yardım istiyoruz. Çadırlarımızı sel bastı. Çoluk çocuk aç kaldık. Spor salonuna getirdiler bizi. Ne yapalım şimdi. Başbakanımız Suriye'ye yardım ediyor ama kendi vatandaşına niye yardım etmiyor" dedi.Etkili olan sağanak yağış, Karaman-Ereğli karayolunu da 2 saat ulaşıma kapattı. Ereğli karayolunun 20'nci kilometresinde duble yol çalışmalarının yapıldığı yol üzerinde biriken yağmur suları yaklaşık 300 metrelik kısımda yolu trafiğe kapadı. Trafik kontrollü bir şekilde sağlanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık