Ana Sayfa Türkiye MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

TBMM Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonu tarafından Şanlıurfa'da tarım işçilerinin sorunları konulu çalıştayı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2015 Pazar 12:21
MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü konferans salonunda gerçekleştirilen çalıştayın açılışında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'nın en çok göç veren illerin başında geldiğini hatırlattı.

Güvenç, mevsimlik işçilerin ekmek mücadelesi için başka illere gittiğini ve bunun topluma getirdiği çok yönlü bir bedeli olduğunu söyledi.

 Çocukların ve kadınların bu durumdan en fazla olumsuz etkilenen kesim olduğunu aktaran Güvenç, bu konuda başlatılan çalışmaların olumlu sonuçlanmasını arzuladığını belirtti.

M  Komisyon Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ise TBMM'de gurubu bulunan bütün siyasi partilerin ortak girişimiyle TBMM Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonu'nun kurulduğunu anımsattı.

 Çalıştaya komisyonda bulunan milletvekillerinden AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, AK Parti Mersin Ahmet Tevfik Uzun ile HDP İstanbul Milletvekili Abdullah Levent Tüzel, ilgili kurum yetkilileri ve mevsimlik tarım işçileri katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star