Ana Sayfa Urfa Haberleri MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN YOĞUN OLDUĞU İLLERDE SAĞLIK PERSONELİNE EĞİTİM

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN YOĞUN OLDUĞU İLLERDE SAĞLIK PERSONELİNE EĞİTİM

Harran Üniversitesi ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu-UNFPA ile mevsimlik tarım işçilerinin en yoğun olduğu 12 ilde görev yapan 125 sağlık çalışanına eğitim verilecek.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2014 Cuma 16:24
MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN YOĞUN OLDUĞU İLLERDE SAĞLIK PERSONELİNE EĞİTİM

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'nun iş birliği ile yürütülen 'Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sağlığını Geliştirme' programı dahilinde 7-8 Nisan 2014 tarihlerinde Ankara Gürkent Otel'de, 17-18 Nisan 2014 tarihindeŞanlıurfa Hilton Otel'de yapılacak toplantılara; Ankara, Eskişehir, Konya,Aksaray, Yozgat, Niğde, Kayseri, Malatya, Adana, Hatay, Şanlıurfa veAdıyaman illerinde toplum sağlığı merkezlerinde görev yapan yaklaşık 125 hekim, ebe ve hemşire katılacak.

Toplantıların açılışları Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Temsilcisi Dr. Zahidul Huque,Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan tarafından yapılacak.

Toplantıların amacının anne ve Bebek ölümlerini önleyici hizmetler elde etmek, sağlıklı tuvalet kullanımı ve güvenli tarım ilacı uygulama davranışları öğretmek, gebe ve bebekler başta olmak üzere bu gruba yönelik aşılama, gebe takibi gibi koruyucu sağlık hizmetlerine daha iyi ulaşılmasını sağlamak olduğu bildirildi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star