Ana Sayfa Siyaset MHP'li başkan ve Ak Partili üyeler BDP'ye geçti

MHP'li başkan ve Ak Partili üyeler BDP'ye geçti

Şırnak merkeze bağlı Kumçatı Beldesi'nin MHP'li Belediye Başkanı Reşit Aydın ile Belediye Meclisi'nin AK Parti'li üyesi Çetin Güngör, il binasında düzenlenen törenle BDP'ye geçti.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2011 Cuma 18:35
MHP'li başkan ve Ak Partili üyeler BDP'ye geçti
Yeni katılımlar nedeniyle BDP il binasında düzenlenen törene, Şırnak Belediye Başkanı BDP’li Ramazan Uysal, Silopi İlçesi Belediye Başkanı BDP’li Emin Toruğlu, BDP İl Başkanı Abit İke’nin yanı sıra partililer ve BPD’ye geçen Kumçatı Belde Belediye Meclisi’nin AK Parti’li üyesi Çetin Güngör ve Kumçatı Belediyesi’nin MHP’li Başkanı Reşit Aydın katıldı. BDP Şırnak İl Başkanı Abit İke törende yaptığı Kürtçe konuşmada, "AK Parti9 senedir Türkiye’de iktidar. Ancak ne Kürt sorununa ne de başka bir soruna çözüm bulamadı" dedi. İke, daha sonra Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın ve Kumçatı Belde Belediye Meclisi üyesi Çetin Güngör’ün partilerine geçtiklerini söyleyerek, "Burası herkesin evi ve kapımız herkese açık" dedi. 

BDP İl Başkanı Abit İke’nin konuşmasının ardın Kumçatı Belediye Meclisi üyesi Çetin Güngör’e BDP rozetini Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal takarken, Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın’a da rozetini Silopi Belediye Başkanı Emin Toruğlu taktı. Kumçatı Belde Teşkilat Başkanı Reşit Aydın, "Yıllardır sistemin içinde bağlanmıştık. Artık doğru yolu bulduk ve kendi milletimizin arasına katıldık" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık