Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel MHP’Lİ KARAKAYA, ŞANLIURFA’NIN SESİ OLDU

MHP’Lİ KARAKAYA, ŞANLIURFA’NIN SESİ OLDU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, elektrik kesintileri yüzünden Şanlıurfa’da çiftçilerin ciddi sorunlar yaşadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2016 Perşembe 07:22
MHP’Lİ KARAKAYA, ŞANLIURFA’NIN SESİ OLDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, elektrik kesintileri yüzünden Şanlıurfa’da çiftçilerin ciddi sorunlar yaşadığını söyledi.

ŞANLIURFALI ÜRETİCİLERİN ŞİKAYETLERİ MECLİS’TE

Tarımın ve üreticilerin sorunlarıyla ilgili Meclis’e getirilen önerge üzerinde MHP Grubu adına söz alan MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, Şanlıurfalı üreticilerin şikayetlerine tercüman oldu.

ÇİFTÇİLER CİDDİ SORUNLARLA KARŞI KARŞIYA

Karakaya “Bugünlerde, hatta bugün dahi Şanlıurfa'da çiftçilerin elektrik kesintisiyle ilgili ciddi sorunları var. Özellikle, dağıtım şirketinin bugünlerde bakım ve başka gerekçelerle elektrik kesintisi yoluna gitmesiyle birlikte, tarlada mahsulün sulanamaması, mahsulün kuruması gibi çok ciddi sorunlarla bu bölgedeki çiftçilerimiz karşı karşıya. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini ve bölgedeki çiftçilerin mağdur edilmemesi gerektiğini buradan Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına ifade etmek istiyorum” dedi.

TARIMDA KDV VE ÖTV KALKMALI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, diğer taraftan bir çok bölgede patatesleri tarlada kalan, elmaları depolarda bekleyen üreticilerin uğradığı zararlara da dikkat çekti. Çiftçilerin zarar ettiği ürün fiyatları başta olmak üzere tarımda bir çok sorunun temelinde yanlış uygulamaların bulunduğuna değinen Karakaya “Biz sonuçlar üzerinden konuşuyoruz. Aslında bizi bu sonuçlara getiren tarım politikalarını tartışmamız lazım. Hükûmet bunun farkında değil” diye konuştu. Tarımda girdi maliyetlerinin çok yüksek olduğuna, Türk çiftçisinin diğer ülkelerin çiftçileriyle rekabet şansı kalmadığına dikkat çeken Karakaya, MHP’nin tarımsal üretimde kullanılan girdilerde KDV ve ÖTV’nin kaldırılması yönündeki projesini bir kez daha gündeme getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da 29 Ekim kutlaması

Şanlıurfa'da 29 Ekim kutlaması

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık