Ana Sayfa Siyaset MHP'nin Şanlıurfa Depremi

MHP'nin Şanlıurfa Depremi

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ve beraberindeki 3 ilçe, il merkezi yönetimi, 2 İl Genel Meclis Üyesi MHP’li partilerinden istifa etti.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2011 Çarşamba 16:05
MHP'nin Şanlıurfa Depremi
Milliyetçi Hareket Partisi Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, MHP Şanlıurfa Milletvekili Adaylarından Ülkü Cengiz, Aziz Aslan, Ahmet Keleşabdioğlu, Abdullah Fatiştooğlu, Harran MHP İlçe teşkilatı, Akçakale MHP İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Viranşehir MHP İlçe Başkanı Abdulkerim Etli, Şanlıurfa İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Zeki Altundağ (Harran) ve İsa Yılmaz (Akçakale), Harran Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi 6 kişi, Akçakale MHP 2. Başkanı Halil İslamtürk ve bütün yandaşları görkemli bir basın toplantısı ile MHP’den istifa ettiler. 


Partilerini istifaya taşıyan en büyük sebeplerden birisinin Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Seçimler için hazırladıkları aday sıralaması ve listenin başında yer alan adayların istenmediğinden dolayı olduğu dile getirildi. 


Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz yaptığı açıklamada “29 Mart 2009 günü iktidar partisinin Milletvekili olan Çağla Aktemur Özyavuz’un ve eşi olan yine İktidar Partisi’nin eski belediye başkanı İbrahim Özyavuz’un halkımıza yaptıkları baskı ve tehditlere rağmen bizler halkımızın desteği ve teveccühü ile Türkiye’de emsali ender rastlanan bir başarı elde ederek, kazanılması imkânsız görülen bir seçimi kazandık. Milliyetçi Hareket Partisi’ni Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde zafere taşıyan tek ilçe olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Seçim dönemi boyunca bizlere iktidar kanalı sayesinde oynanan bütün oyunlar, seçim sonrasında kaybetmenin acısıyla kıvranan eski belediye başkanı ve milletvekili eşinin baskıları artarak devam ettiği halde partimiz bizlere sahip çıkmamıştır. Bütün bu olumsuzluklara rağmen bizler partimizi yarı yolda bırakmayıp tüm bu olaylara göğüs gererek yolumuza onurlu, dik ve kararlı bir şekilde devam ettik. 2011 Genel Seçimlerine katılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Şanlıurfa Listesine baktığımız zaman 'Büyüyelim' değil adeta 'Küçük olsun benim olsun' zihniyetine bürünmüş durumdadır. Bizler asla ve asla böyle bir düşüncenin parçası olamayız. Bu ülke hepimizin, Şanlıurfa hepimizin Kürdü, Arabı, Türkü diye din, dil, ırk ve mezhep ayrımımız kesinlikle yoktur. Bölgemizde kesinlikle ve kesinlikle ‘Satılık’ insan yoktur. Kimseye de rant karşılığı basamak olmaya da hiçbir şekilde niyetimiz yoktur. Bizler inanıyoruz ki 12 Haziran 2011 günü halkımız tepkisini sandıkta en iyi şekilde gösterecektir. Bundan dolayı biz kendi çıkarlarımız için değil, siyasal çıkarlarımız için de değil, ülkemiz ve memleketimizin çıkarları için ben ve benimle birlikte olan bütün MHP’li kardeşlerimin bundan sonra MHP ile hiçbir ilişkimizin olmayacağını tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum. Bugünden sonra kamu hizmeti olan, halkın oyuyla geldiğim Belediye Başkanlığı vazifemi, hizmetinde olmakla şeref duyduğum Harran halkı için bağımsız olarak devam edeceğim. Belediye Başkanlığı görevi halkın verdiği oyla verilir, oyla alınır. Emaneti halk verir, halk alır. Bundan sonra bağımsız olarak her kapıyı aşındırıp memleketimize en iyi şekilde ve daha fazla hizmet verme imkânına sahip olacağımızın düşüncesi içerisindeyim. MHP’nin Harran’da açılmasını engelleyen, MHP’nin levhasını yere atıp ayakları ile ezen, ülkücü gençlerimize silah çeken adamlarla hiçbir işimiz yok. Bu insanlarla aynı masada oturup siyaset yapma zihniyeti bizde yok. Siyasi anlayışımıza ters gelir, bundan dolayı arkadaşlarımızla bu kararı aldık.” Dedi. 


Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’a gazetecilerin Ak Parti’ye geçme durumunuz var mı? Sorusuna Özyavuz “Hiç biri ile bir bağlantımız şu anda yoktu. Fakat şöyle olur ileride burada yanımızda olmayan ve partiden istifa eden arkadaşlarımızla toplanırız. Ortak bir karar alınır ve alınan karar doğrultusunda yolumuza devam ederiz.” Şeklinde cevap verdi.


Akçakale, Harran, Viranşehir ve Şanlıurfa İl Merkezi başta olmak üzere birçok ilçedeki MHP ve Ülkücü camia Muzaffer Çakmaklı’nın tekrar aday gösterilmesi ve Ak Partili Bayan Vekilin Eşi İbrahim Özyavuz’un 2. sıra aday gösterilmesine büyük tepki göstermeye devam ederken istifaların önümüzdeki günlerde de devam edeceği gelen haberler arasında.

HABER: AKCAKALE.COM
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni ittifak geliyor! 3 parti anlaştı

Yeni ittifak geliyor! 3 parti anlaştı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık