Ana Sayfa Teknoloji Microsoft Chrome'u Sildi!

Microsoft Chrome'u Sildi!

Microsoft'un antivirüsü Security Essentials, Google'ın Chrome'unu PC'lerden sildi! İşte o garip olay

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2011 Cumartesi 06:05
Microsoft Chrome'u Sildi!
Eğer antivirüs seçiminizi Microsoft'un Security Essentials'ından yana yaptıysanız ve tarayıcı olarak Google'ın Chrome'unu kullanıyorsanız, bu garip olay sizin de başınıza gelmiş olabilir. Security Essentials, hatalı bir virüs tanıma dosyası nedeniyle, yaklaşık 3.000 kullanıcının Chrome tarayıcısını bir anda sildi! Çünkü güvenlik yazılımı, Chrome'u "PWS: Win32/Zbot" olarak tanımlanan bir trojan olarak algıladı...

Olay, dün Google Chrome destek forumlarına atılan mesajlarla ortaya çıktı. PC'sini açan kullanıcılar, ilk olarak Security Essentials'ın "Bir güvenlik sorununuz var ve ilgili dosyalar silinecek" uyarısıyla karşılaştı. Detaylarda ise, sistemde "PWS: Win32/Zbot" trojan'ının bulunduğu yazıyordu. Zararlıyı kaldırmak için onay düğmesine basıp PC'sini yeniden başlatanlar ise, Chrome'un artık kurulu olmadığını gördüler.

Daha da ilginci, tekrar Chrome kurmak için kurulum EXE dosyasını indirenlerin bu dosyası da hemen siliniyordu. Durumun farkına varan Google ise, güvenlik sayfalarında durumu kullanıcılarına duyurdu; bunun Microsoft'un yanlışı nedeniyle yaşandığını ve çözüm arayışında olduklarını söyledi...(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık