Ana Sayfa Urfa Haberleri Milletvekili Gök, Urfa'daki STK'larla buluştu.

Milletvekili Gök, Urfa'daki STK'larla buluştu.

Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, STK'larla bir araya geldi. Özel İdareden, trafik, elektrik, eğitime kadar sorunları konuştu..

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2011 Salı 08:00
Milletvekili Gök, Urfa'daki STK'larla buluştu.
Şanlıurfa'daki Sivil Toplum Kuruluşları (STK'lar) bu gün TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat'ın öncülüğünde, Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök ile bir araya gelerek, Şanlıurfa'nın en önemli sorunlarını görüştü.

Şanlıurfa merkezde bulunan Yıldız Saray Konuk Evi'nin sponsorluğunda gerçekleşen toplantıya Şanlıurfa'daki Vakıf ve dernek yöneticileri katıldı.

Toplantıda Şanlıurfa'nın en önemli sorunlardan eğitim, trafik ve elektrik kesintileri (tedaş) konuları masaya yatırıldı. Milletvekili Abdülkerim Gök'e plan ve bütçe komisyonundaki çalışmaları hakkında sorular soruldu.

Söz konusu toplantıda stk temsilcilerinin sorularını yanıtlayan milletvekili Abdülkerim Gök iktidar partisi olmaları nedeni ile, muhalefet partileri gibi soru önergesi veremediklerini ancak, ilgili bakanlıklar ve kurumlar düzeyinde sorunların takipçisi olduklarını söyledi.

Yakın bir gelecekte söz konusu sorunların çözüme kavuşturulmasında önemli ve büyük adımlar atılacağını vurgulayan milletvekili Gök, bakan Faruk Çelik'in Şanlıurfa'nın sorunlarının çözümü ile yakından ilgilendiğini ve sonuca ulaştırılması konusunda çok büyük ilerleme sağladığının altını çizdi.

Milletvekili Gök, Şanlıurfa İl Özel İdaresi ile ilgili sorulan soruya ise, şuan için orada yaşanan sorunlarla ilgili detaya girmenin yanlış olacağını, bakan Faruk Çelik'in olaya bizzat el attığını ve şuan gerekli soruşturma ve incelemelrin yapıldığını, varsa yolsuzluklar ve istenmeyen durumların açığa kavuşturalacağını sorumluların cezalandırılacağının altını çizdi.

Milletvekili Gök'ün katılımı ile gerçekleşen toplantı sonunda katılımcı stk temsilcileri yaptıkları ortak açıklamada;
bu tür toplantıların Şanlıurfa'nın siyasetçileri, mülki ve kurum amirleri ile sıksık yapılmasının şehrin gelişimine çok büyük katkı sağlayacağını belirttiler.
(Urfa Haber -ÖZEL)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık