Ana Sayfa Siyaset Milletvekili ÖNEN, 27 Köyde İncelemede Bulundu

Milletvekili ÖNEN, 27 Köyde İncelemede Bulundu

Özellikle köy içi yolları tamamlanan, gurup yolları asfaltlanan köy sakinleri, şimdi de köylerine alt yapı-kanalizasyon istiyor.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 14:32
Milletvekili ÖNEN, 27 Köyde İncelemede Bulundu

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, Bozova ilçesinin köy köy karnesini çıkarıp bizzat muhtarlarla toplantılar yaparak sorunlarını dinledikten sonra, sorunların çözümü konusunda başlattığı çalışmaları yerinde görmek maksadıyla 27 köyü daha ziyaret etti.

Beraberinde İl Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Türkdili, Yol Şube Müdürü Yaşar Fırat, Su Köprü Hizmetleri sorumlusu İsmail Usanmaz, İçme Suları Md.Yrd. Fadla Aslan, Yol Şube Kontrol Mühendisi Erkan Yüzbaşıoğlu, Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Akcan, Danışmanı ve arkadaşları Cemal Sofuoğlu, Müslüm Abacıoğlu, Kadir Hatipoğlu, Mehmet Nimetoğlu, Halil Kaya, Halil Yetkin, Zeki Kurt, Ahmet Kayral, Kayhan Güllüoğlu, Ömer Hacıkamiloğlu ile birlikte köyleri gezerek yerinde incelemelerde bulunan Milletvekili Emin Önen, daha önce ilçe merkezi, 2 belde 5 mezra ve 35 köyü gezerek yapılması gereken hizmetleri belirleyip gerçekleşmesini sağlamıştı. Şimdide 3 günde 27 köyü ziyaret ederek muhtarlar ve vatandaşlarla sohbet eden Önen; özellikle acil sorunlar ve köy içi yollarının yapımı, köyler arası yolların stabilize ve asfalt çalışmalarının tamamlanması konusunda titiz ve düzenli çalışmalar yaparak takipçisi oluyor.

Bozova ilçesinde 3 gün boyunca 27 köyü gezip çalışmaları yerinde görmeyi planlayan Önen, gezisinin ilk gününde ilçe merkezi ziyaretinin ardından 9 köyü daha gezerek yapılan hizmetleri belirleyip, yine köylülerin taleplerini dinlemiş, yapılan hizmetleri yerinde görmüştü. 3. gününde ise, 9 köyü daha gezerek hizmet götürülmesini sağladı. Gurup yolları asfaltlanan, köy içi yolları da yapılan köylüler, bundan sonra da köylerinin alt yapı-kanalizasyon sorunlarının giderilmesini istedi.

 

Muhtarlar Önen’e teşekkür edip, desteğinin devamını istedi

Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen; Kargılı köyü Muhtarı Mehmet Yıldırım, Sögütlü köyü Muhtarı Cevher Yıldırım, Sığırcık köyü Muhtarı İmam Bağmacı, İncirli köyü Muhtarı Bekir Güneş, Köseşahin köyü Muhtarı Talat Şahin, Türkmenören köyü Muhtarı Müslüm Ağca, Gözenek köyü Muhtarı Mustafa Kurt, Küpeli köyü Muhtarı Mehmet Tanrıverdi ve Koçhisar köyü Muhtarı Müslüm Yıldırım ile birebir görüşerek köye götürülen yol, su, camii yapımı ve onarımı, okul durumları, su ve elektrik sorunları konusunda talepleri dinledi, gerekli notlar aldı. Köylüler yapılan hizmetler için teşekkür ederken, özellikle alt yapı ve elektrik sorunlarının da bir an evvel giderilmesini istedi.

Yörenin en büyük köylerinden olan Koçhisar köyünde de vatandaşlar ve köy Muhtarı ile bir süre sohbet edip yapılan hizmetleri dile getiren Milletvekili Emin Önen, o köydeki eski bir binanın da tam donanımlı Sağlık Evine dönüştürüleceği müjdesini verdi.

Önen ayrıca, genç çocukları vefat etmiş olan Yıldırım ailesine ta’ziye ziyaretinde bulunarak sabır ve baş sağlığı dileklerini iletti.

 

Yollar tamam sıra alt yapıda

Yol, su gibi acil sorunların giderilmeye çalışıldığını belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, “Şu an seçim zamanı değil. Ancak ben hizmet için bu yola baş koydum. Elimden geldiğince en ücra köşede yaşayan insanların yerleşim yerlerini en iyi şekilde düzenlemeye, çeşitli sorunlarını ve olumlu taleplerini gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Hemşehrilerim her şeyin en iyisine layıktır. Biz şehirde nasıl yaşıyorsak, nelerden faydalanabiliyorsak, köylülerimiz de aynı şekilde faydalanmalıdır. Onun için genel seçimlerden bu yana 3 defa köylerimizi geziyorum ve gezeceğim. Daha önceleri toplantılar yapıp sorunlarını öğrenerek giderilmesine çalışıyoruz ve yapılanları da yerinde görmek için köylere gidiyoruz. Aynı zamanda muhtarlarımız ve köylülerimizle de karşılıklı sohbet ediyoruz. Onlar için ne gerekiyorsa yapmaya gayret ediyoruz. Parti ayrımı yapmıyoruz. Oy kaygısı içersinde değiliz. Tek düşüncemiz Allah için hemşehrilerimize hizmet etmek ve dualarını almaktır” dedi.

 

Önen’e teşekkür ve dua

Seçimden bu yana Bozova köylerinin tamamını 3. kez ziyaret ederek bizzat yerinde incelemelerde bulunan Emin Önen’in sorunlarının giderilmesi konusunda gösterdiği çabadan memnunluk duyduklarını belirten köy sakinleri, çalışmalar ve hizmet götürülmesi konusunda partili gözetmeksizin, AK Partiye oy verilip verilmediğine bakılmaksızın hizmetleri gerçekleştirme gayreti içinde olduğu için kendisine bol bol dua ettiklerini belirtiyorlar.

Köylerin, özellikle köy içi ve köyler arası yolların yapımı süratle gerçekleştirilirken, Killik köyündeki Jandarma Karakolunun Milli Eğitime devrinin sağlanarak Ortaokula dönüştürülmesi, Deliler köyünün örnek köy seçilip alt yapı çalışmalarının başlatılması sağlandı. Koçhisar dahil olmak üzere 6 – 7 köyde daha alt yapı-kanalizasyon planlaması yapılıp, gerekli para belirlendi. Kaynak bulunarak çalışmaların bir an evvel başlatılması için çalışmalar sürdürülüyor. Alt yapı çalışmalarının bütün köylerde gerçekleştirileceği ancak zaman alacağı belirtildi.

 

 

haber: Müslüm Abacı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star