Ana Sayfa Urfa Haberleri MİLYONLUK PROJE KADERİNE TERK EDİLDİ

MİLYONLUK PROJE KADERİNE TERK EDİLDİ

5 Milyon TL yatırım bedeli ile 14 bin metrekare alanda inşa edilen Şanlıurfa Engelliler Koordinasyon Merkezi kaderine terk edildi

Giriş Tarihi: 23 Mart 2015 Pazartesi 18:57
MİLYONLUK PROJE KADERİNE TERK EDİLDİ

Şanlıurfa Belediyesi tarafından 2013 yılında 5 Milyon TL yatırım bedeli ile 14 bin metrekare alanda inşa edilen Şanlıurfa Engelliler Koordinasyon Merkezi'nin açılışı bir türlü yapılamadı. Şanlıurfa’daki 10 binlerce engelliye umut olacak merkezin açılışının yapılamaması bir yana neden açılışını yapılmadığı bile açıklanmadı.

AÇILSAYDI NELER OLACAKTI

Koordinasyon merkezi hizmete girmiş olsaydı, Görme, işitme,bedensel, zihinsel engelliler ile ailelerine ve Engelli derneklerine de hizmet verecekti. bunun yanı sıra sosyal iyileştirme hizmeti, mesleki eğitim kursları, sosyal ve kültürel faaliyet hizmetleri ve bilinçlendirme faaliyetleri gibi hizmetlerde verilecekti. Aynı 425 metre karelik alanın sergi ve keleme salonu olacağını,56 metre karelik satış alanı da olacaktı.

MİLYONLUK BİNA ÇÖKÜYOR

Ruha TV ekibi olarak bunun açılışının neden yapılmadığını araştırıp ortaya çıkardık. Şanlıurfa Ticaret Merkezi (ŞUTİM) yanındaki 14 bin metrekarelik araziye kuruluna dev tesisin duvarlarında zeminin yapılaşmaya uygun olmamasından dolayı derin çatlaklar meydana gelmiş ve çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda. Tavanından ve sular akan merkezde engellilere hizmet yerine şuan sadece gece bekçisi bekliyor.

VATANDAŞ, 'KUL HAKKIDIR'

Konuyla ilgili tepki gösteren vatandaşlar bunun kul hakkı olduğunu söyleyerek, "Bu kadar yatırım yapılıyor ve bunun denetimi yapılmıyor. Şanlıurfa'da binlerce engelli vatandaş var. bu vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderilmesi için kurulan bu tesisin faaliyette olmaması da ayrıca düşündürücü" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star