Ana Sayfa Urfa Haberleri MİNİ MİNİ BİRLER İÇİN, ZİL ÇALDI

MİNİ MİNİ BİRLER İÇİN, ZİL ÇALDI

2014-2015 Eğitim Öğretim döneminin açılışı ve 2014 yılında Şanlıurfa’ya kazandırılan eğitim yatırımlarının toplu açılış töreni siyasilerinde katıldığı açılış ile gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 07:53
MİNİ MİNİ BİRLER İÇİN, ZİL ÇALDI

Yapımı tamamlanan İbni Sina İlkokulundaki törene Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Vali İzzettin Küçük, bu yıl eğitim öğretim dönemine çok daha güçlü girdiklerini; 4918 derslik, 415 lojman, 30 pansiyon, 29 atölye, 19 spor salonu ve 2 adet çok amaçlı salon yaptıklarını belirtti. Yapımı devam eden 38 okulumuz daha olduğunu sözlerine ekleyen Vali Küçük, ihalesi yapılacak okulların da eğitime kazandırılmasıyla Şanlıurfa’daki 45-50 kişilik sınıfların yerini 30 kişilik sınıflara bırakacağını dile getirdi.

Yeni başlayan eğitim öğretim döneminin başında öğretmenlere de seslenen Vali Küçük, “Çocuklarımızın göstereceği başarı sizin başarınızdır. Emin olun başarısızlık da sizin ve bizim başarısızlığımız olacaktır” dedi. Anne babalara da hitap eden Vali Küçük: “Hepimiz evlatlarımızı çok seviyoruz. Onlar için her şeyi yapmaya hazırız. Çocuklarımıza bırakacağımız en önemli miras eğitimleridir. Burayı ikinci adresiniz edinin. Sık sık çocuğunuzu takip edin. Çocuklarımızın evde ders çalışabilmesi için, ders çalışmasını hatırlatacak bir köşe ayırın” dedi.

Konuşmasının sonunda emeği geçenlere teşekkür eden Vali İzzettin Küçük, yeni eğitim öğretim yılının çocuklara, velilerine ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç de yaptıkları konuşmalarda yeni eğitim öğretim yılının tüm Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını dilediler.

Yapılan konuşmaların ardından okul öğrencileri sergiledikleri gösterilerle büyü beğeni toplarken, açılışı yapılan okul da ailelerle birlikte gezildi. Sınıflarda öğrencilere hediyeler dağıtılırken çocuklara derslerine çalışmalarını öğütleyen Vali İzzettin Küçük, ana okulu öğrencileriyle de bir araya geldikten sonra okuldan ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık