Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Dünya Mısırlı Çıplak Eylemci Ülkeyi Sarsıyor (foto)

Mısırlı Çıplak Eylemci Ülkeyi Sarsıyor (foto)

Mısır'da Tahrir Meydanı'nda Mübarek'in devrilmesiyle sonuçlanan büyük protestolardan sonra şimdi de ülke bir genç kadının çıplak fotoğraflarıyla sarsılıyor.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2011 Cuma 17:54
Mısırlı Çıplak Eylemci Ülkeyi Sarsıyor (foto)
İfade özgürlüğünü savunan üniversiteli bir genç kadının kişisel bloguna koyduğu çıplak resimler ülkede bir numaralı gündem oldu.

Irkçılık, cinsiyet ayrımcılığı, cinsel şiddet gibi konularda mesajlar vermek amacıyla oluşturduğu kişisel bloguna çıplak fotoğraflar koyan Aliaa Magda Elmahdy, sadece muhafazakarların değil ülkedeki liberallerin de tepkisini çekti.

Bu fotoğrafları ülkede 28 Kasım'da yapılacak seçimlerde İslamcıların propaganda malzemesi olarak kullanacağını düşünen liberaller üniversite öğrencisi Elmahdy'nin bu hareketini"yersiz" bulduklarını" ifade ediyorlar. Nitekim radikal İslamcı Selefiler fotoğrafları kastederek liberallerin ülkenin ahlaki değerlerini yozlaştırdıklarını iddia ediyor.

Tartışmalar meydanlarla sınırlı değil. Elmahdy'nın facebook sayfasında da fotoğraflar veElmahdy'nin tavrı konusunda hararetli tartışmalar yürütülüyor.(gazeteport)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte internet kesintisinin nedeni...

İşte internet kesintisinin nedeni...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık