Ana Sayfa Türkiye MİT EMNİYETE CANLI BOMBA LİSTESİ VERDİ

MİT EMNİYETE CANLI BOMBA LİSTESİ VERDİ

MİT, YPG saflarında savaşan sol örgüt mensuplarının Türkiye’ye sızıp asker ve polislere karşı intihar saldırısı düzenleyebileceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2015 Pazartesi 11:21
MİT EMNİYETE CANLI BOMBA LİSTESİ VERDİ

Suriye'de IŞİD ile savaşan YPG güçlerine, Türkiye’de faaliyet gösteren sol örgütlerin mensuplarının da katıldığı iddia edildi. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), bu kapsamda, Kobani ve çevresinde YPG saflarında savaşan 91 kişiyi tespit ettiği öğrenildi.

ÇOK SAYIDA ÖRGÜTTEN YPG'YE KATILIM OLDU

İstihbarat verilerine göre, MLKP’den (Marksist Leninist Komünist Parti) 49, Devrimci Karargâh Örgütü’nden 2, İbocu Dönüşüm Hareketi’nden 1, MKP’den (Maoist Komünist Partisi) 1, DHKP/ C’den (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi) 2, TKP/ML’den (Türkiye Komünist Partisi/Marksist- Leninist) 13, MLSPB’den (Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birlikleri) 3, TKP KIVILCIM’dan 5, SDP’den 13, Anarşistler Grubu’ndan 1 ve TKEPL’den (Türkiye Komünist Emek Partisi/ Leninist) 1 kişi Kobani’de YPG güçlerine katıldı.

İNTİHAR EYLEMİ UYARISI

MİT, YPG saflarında savaşan bu sol örgüt mensuplarının Türkiye’ye sızıp Suriye sınırında görev yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı gibi eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti. Kimlik bilgileri ve fotoğrafları belirlenen 91 kişilik liste; Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin illerindeki güvenlik güçlerine gönderildi.

ensonhaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık