Ana Sayfa Siyaset MİT-PKK ses kaydına KCK'dan açıklama

MİT-PKK ses kaydına KCK'dan açıklama

MİT ile PKK yöneticileri arasında yapılan görüşmenin ses kaydının sızdırılmasına KCK tarafından açıklama geldi. KCK Yürütme Konseyi üyesi Zübeyir Aydar, "bizim dışımızda gelişen bir olay" dedi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2011 Perşembe 17:44
MİT-PKK ses kaydına KCK'dan açıklama
MİT yetkilileri ile PKK yöneticileri arasında gerçekleştiği iddia edilen internette yayınlanan görüşmede yer aldığı belirtilen PKK'nın yöneticilerinden kapatılan DEP'in eski milletvekili Zübeyir Aydar, ses kaydının sızdırılmasına ilişkin, "Bizim dışımızda gelişen bir olay, tartışma. Örgüt gerekli gördüğü yerde, gerekli açıklamayı yapacaktır" dedi.

PKK yöneticileri ile MİT arasında Oslo'da yapıldığı öne sürülen görüşmede yer aldığı belirtilen KCK Yürütme Konseyi üyesi Zübeyir Aydar, bugün öğlen saatlerinde  Roj TV’ye katıldı. 

Aydar, 2006 yılından itibaren Abdullah Öcalan üzerinden bir diyaloğun olduğunu bildirdi.

Hükümetin kendilerine 'Güvenlik eksenli' yaklaştığını söyleyen Aydar, program sunucusunun, MİT ve PKK arasındaki görüşmesinin ses kaydını hatırlatması üzerine şöyle dedi: "Bizim dışımızda gelişen bir olay, tartışma. İlgiliyiz, takip ediyoruz, tartışıyoruz. Örgüt gerekli gördüğü yerde, gerekli açıklamayı yapacaktır. Biz de süreci takip ediyoruz. Referandumda söylendi bunlar. Öcalan ile görüştüler gibi şeyler söylediler. Türkiye kamuoyu bunlara itibar etmiyor. Barış istiyor. Barışın yolu da diyalogdan geçiyor. Bunun dışında bir yol yok. Var ama o da ölümdü" dedi 

cnn
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık