Ana Sayfa Türkiye MİT Şam’a Gitti Tutuklu 49 İstihbaratçıyı Alamadı

MİT Şam’a Gitti Tutuklu 49 İstihbaratçıyı Alamadı

Aydınlık Gazetesi, Türkiye'yi sarsacak bir iddiaya imza attı. Aydınlık Gazetesinin haberine göre "MİT Şam’a Gitti Tutuklu 49 İstihbaratçıyı Alamadı"

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2011 Pazar 18:11
MİT Şam’a Gitti Tutuklu 49 İstihbaratçıyı Alamadı
İşte Aydınlık Gazetesi'nde yer alan "MİT Şam’a Gitti Tutuklu 49 İstihbaratçıyı Alamadı" başlıklı Türkiye gündemini sarsacak iddialı haber:

‘Türk istihbaratçılar Suriye’de yakalandı’ haberimiz doğrulandıMİT’ten bir heyet, tutuklu 49 Türk istihbaratçının serbest bırakılması için Suriye’nin başkenti Şam’a gitti ama eli boş döndü. Israrlı sorularımıza rağmen Türk Dışişleri Bakanlığı ise 10 gündür suskunluğunu sürdürüyor. İstihbaratçılar arasında asker kökenlilerin de bulunduğu ileri sürülüyor

11 Aralık 2011 tarihli gazetemizde sürmanşetten duyurduğumuz, “42 Türk istihbaratçı Suriye’de yakalandı” haberi, gelen yeni bilgilerle kesin doğrulandı. Buna göre, Suriye’de yakalanan Türk istihbaratçıların sayısı 42 değil, 49. Ayrıca, tutuklu istihbaratçılar arasında asker kökenliler de bulunuyor.

Aydınlık bu konuda yeni ve önemli bir bilgiye daha ulaştı. Türk istihbaratı MİT’ten bir heyet Suriye’nin başkenti Şam’a gitti. Amaç, Suriye makamlarının elinde tutuklu bulunan Türk istihbaratçıları kurtarmaktı. MİT heyeti, Suriye istihbaratı ile pazarlığa oturdu.

HABERİN TAMAMI BUGÜN AYDINLIK'TA.

(Aydınlık Gazete)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık