Ana Sayfa Sağlık "Mobil Eczane" Uygulaması

"Mobil Eczane" Uygulaması

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Demir ve beraberindekiler "Mobil eczane" uygulamasının hayata geçirildiği bir köyde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2011 Çarşamba 20:55
Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, eczanesi bulunmayan yerleşim bölgelerinde yaşayan halka yerinde ilaç temini sağlamak için Şanlıurfa Eczacı Odası, İl Sağlık Müdürlüğü Aile Sağlığı Merkezleri (ASM) ve eczaneler arasında

"Mobil Eczane" uygulaması protokolü imzalandığı anımsatıldı.

Düzenlenen protokolle halka, yerinde ilaç temin hizmetinin başlatıldığı aktarılan açıklamada, "Bu uygulama ile eczaneler, eczanesi olmayan yerleşim bölgelerindeki Aile Sağlığı Merkezlerinde yazılan reçeteleri görevli biri vasıtasıyla doktordan alıp, eczanelerinde reçeteyi hazırladıktan sonra yine görevli biri vasıtasıyla ASM'lere ulaştıracaktır. Böylelikle hasta ilacını rahatlıkla alabilecek ve tedavisi aksamamış olacaktır" denildi.

Pilot uygulamaya Birecik ve Bozova ilçelerinde başlandığı belirtilen açıklamada, Dr. Demir, Eczacı Odası Başkanı Nejdet Bayık ve beraberindekilerin, Birecik'e bağlı Kural köyündeki ASM'de projeyle ilgili incelemelerde bulunduğu kaydedildi.

Dr. Demir'in buradaki görevli ve vatandaşlarla görüştüğü, vatandaşların uygulamadan memnun kaldığı, uygulamanın diğer ilçelerde de yakın zamanda başlayacağı belirtildi.
(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Domuz gribi acil servisi kapattırdı

Domuz gribi acil servisi kapattırdı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star