Ana Sayfa Urfa Haberleri MÜCADELEMİZLE BİR YASAK DAHA KALKTI

MÜCADELEMİZLE BİR YASAK DAHA KALKTI

Eğitim-Bir-Sen’in yıllardır öğrencilerin ve kamu çalışanlarının yönetmeliklerdeki “başı açık” ibaresi dolayısıyla yaşadıkları mağduriyetlerin sonlandırılması mücadelesi sonuç verdi.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2014 Salı 16:55
MÜCADELEMİZLE BİR YASAK DAHA KALKTI

Üniversite öğrencilerinin ve kamuda çalışan kadınların antidemokratik yönetmelikler dolayısıyla yaşadıkları mağduriyetleri sonlandırma noktasında çeşitli eylem ve etkinliklerden sonra başlattığı 12 milyon 300 bin imza ve sivil itaatsizlik eylemleri ile toplumsal talebi gündemde tutan Eğitim-

Bir-Sen, kamu çalışanları ve üniversite öğrencileri ile ilgili mücadelesinde sonuç almıştır.

 

İHL ve İmam Hatip Ortaokulları dışındaki okullarda hala geçerli olan “başı açık” ibaresi dolayısıyla mücadelesini sürdüren Eğitim-Bir-Sen, her platformda bu talebini diri tutmuştur.

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç;

 

“Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğin 4. maddesinin birinci fıkrasının E bendinde yer alan 'başı açık' ibaresi ve aynı bendin son cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır” diyerek bir yasağın daha kalktığını kamuoyuna duyurmuştur.

 

Şanlıurfa  Eğitim-Bir-Sen olarak, başta üyelerimiz ve teşkilatımız olmak üzere yasağın kalkmasında emeği bulunan herkese teşekkür ediyoruz.

İbrahim COŞKUN

EĞİTİM-BİR-SEN ŞUBE BAŞKANI

MEMURSEN İL TEM.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star