Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri MÜFTÜ AÇIK,GENÇLERE SESLENDİ

MÜFTÜ AÇIK,GENÇLERE SESLENDİ

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi “Gençlerle Buluşma” sohbetlerine devam edildi.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2014 Pazar 08:02
MÜFTÜ AÇIK,GENÇLERE SESLENDİ

Yenişehir Gençlik Merkezi açtığı kurs ve etkinliklerin yanı sıra gençlere faydalı bilgiler vermeyi amaçlayan sohbetler gerçekleştiriyor. Ayda bir defa gençlere din ve ahlak üzerine yaptıkları sohbete bu defa Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık katıldı.
İl Müftüsü Açık, kişinin Allah’la, insanlarla arasının iyi olması gerektiğini söyledi. Allah’la arasıiyi olan kişinin herkesle arasının iyi olacağını söyledi. Annemizi, babamızı, arkadaşlarımızısevelim ki erdemli kişi olalım.
Namazın, özellikle de sabah namazının önemine dikkatleri çeken Açık, kalbi temizleyen bir ibadet olduğunu bunun da sabah namazı olduğunu söyledi. Konuşmada Mehmed Akif Ersoy’dan örnekler verildi. Akif’e göre çöküntünün sebepleri arasında Müslümanların Cuma namazına gittikleri kadar sabah namazına devam etmemeleri ifade edildi. Allah’a bir adım atana Allah’ın on adım atacağını, bir arşın gelene on arşın geleceğini söyledi. Sohbetin sonunda sorular alındı, soruları cevaplayan Müftü Açık oldukça memnun kalıp gençlerle sohbet ettikten sonra Gençlere soru sorup soruyu bilenlere kitap hediye etti. Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli, “Ayda bir gerçekleştirdiğimiz sohbetlerin gençlere faydalı olacağı kanısındayız. Bu sebeple böyle bir yola koyulduk. Bu vesile ile gençler, ana-babaya saygıyı, İslam’ın hayatımızdaki önemini, toplum içerisindeki hal ve hareketlerini tekrar gözden geçirme imkânı buluyor.” dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız ise: “Gençleri din ve ahlak konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan bu tür sohbetlerin fayda sağlayacağı kanısındayım. Bu sebeple YGM’nin ayda bir gerçekleştirdiği bu sohbetlerle gençlerimiz kendilerini daha da geliştirecektir.” diye konuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık