Ana Sayfa Türkiye MÜJDEYİ BAŞBAKAN ERDOĞAN VERDİ

MÜJDEYİ BAŞBAKAN ERDOĞAN VERDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'deki Türk gazeteci Adem Özköse'nin babası Mustafa Özköse ile Hamit Coşkun'un babası Ali Coşkun'u arayıp, çocuklarının serbest bırakıldığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2012 Cumartesi 07:34
MÜJDEYİ BAŞBAKAN ERDOĞAN VERDİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'deki Türk gazeteci Adem Özköse'nin babası Mustafa Özköse ile Hamit Coşkun'un babası Ali Coşkun'u arayıp, çocuklarının serbest bırakıldığını bildirerek, konuyu bizzat takip ettiğini ve gazetecileri almak üzere Tahran'a özel bir uçak gönderdiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere gittiği Rize'den, Suriye'de serbest bırakılan gazeteciler Özköse ve Coşkun'un ailelerini telefonla aradı.

Adem Özköse'nin babası Mustafa Özköse ve Hamit Coşkun'un babası Ali Coşkun ile görüşen Başbakan Erdoğan, Türk gazetecilerin serbest bırakıldığını, sürecin başından beri konuyu yakından takip ettiğini ve çocuklarının alınması için Tahran'a özel bir uçak gönderdiğini ailelere bildirdi. 


Sevincimizi ifade etmekte zorlanıyoruz

Başbakan Erdoğan ile telefonda görüştükten sonra AA muhabirine duygularını anlatan gazeteci Adem Özköse'nin babası Mustafa Özköse, büyük bir mutlulukla çocuklarına kavuşacakları anı beklediklerini söyledi.

Mustafa Özköse, 66 gündür oğlundan ayrı olduğunu ifade ederek, ''Çok sevinçliyiz, sevincimizi ifade etmekte zorlanıyoruz. Başbakanımızla daha önce de görüşmüştük. Başından beri konuyu takip ediyorlar. Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız, Dışişleri Bakanlığı, İHH, sivil toplum kuruluşları, baştan beri bizi yalnız bırakmadılar. Hepsine teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun'' dedi.
Hamit Coşkun'un babasın Ali Coşkun da Başbakan Erdoğan'ın arayarak, kendilerine müjdeli haberi illettiğini hatırlatarak, ''Başbakanımız 'Geçmiş olsun, uçağı göndererek, çocuklarınızı aldıracağız' dedi. Çok ama çok sevinçliyiz. Sağolsun Başbakanımız, Dışişleri Bakanımız hep ilgilendi, Allah hepsinden razı olsun. Mutluyuz, sevinçliyiz, konuşacak bir şey bulamıyoruz, içimiz içimize sığmıyor. Herkese çok çok teşekkür ediyoruz'' dedi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık