Ana Sayfa Urfa Haberleri Mülteci Bayanlara Örgü İpi Dağıtıldı

Mülteci Bayanlara Örgü İpi Dağıtıldı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde barınan Suriyeli 400 mülteci bayana örgü ipi dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2013 Pazar 18:08
Mülteci Bayanlara Örgü İpi Dağıtıldı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde barınan Suriyeli 400 mülteci bayana örgü ipi dağıtıldı. Bu örgü iplerle çocuklara giyim malzemeleri işlenerek, önümüzdeki günlerde kermes düzenlenip, satışa sunulacağı belirtildi.

Çadır kentin 10 mahallesinden toplam 400 bayanın örgü öreceği ve bununla vakit geçirmek için iyi bir fırsat olacağı belirtilirken, mültecilerin moral seviyelerini yükseltmek için farklı etkinlikler düşünüldüğü dile getirildi

Süleyman Şah Konaklama Tesisleri Kamp Müdür Yardımcısı Bekir Engül, bugüne kadar çeşitli etkinlikler düzenlediklerini hatırlattı. Ergül, "Süleyman Şah konaklama tesislerinde birçok etkinliğe imza attık. Çadır kentimizde yaklaşık bir ton örgü ipimizi 400 genç kızımıza dağıttık. Bu dağıttığımız bu iplerle kızlarımız değişik el işi örmüş olacak. Örülecek bu malzemeleri ilçemizde düzenleyeceğimiz kermesle görücüye çıkaracağız. Çadır kentimizde barınan Suriyeli misafirlerimize yönelik moral ve motivasyonlarını yükseltmek için bu tür etkinliklerimiz devam edecektir" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star