Ana Sayfa Urfa Haberleri MÜLTECİLERE BATTANİYE VE AYAKKABI YARDIMI

MÜLTECİLERE BATTANİYE VE AYAKKABI YARDIMI

Şanlıurfa'da Süleyman Şah konaklama tesislerinde barınan 30 bine yakın sığınmacıya kışlık battaniye öğrencilerine ise ayakkabı dağıtımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2015 Salı 10:30
MÜLTECİLERE BATTANİYE VE AYAKKABI YARDIMI

Ülkelerinde çıkan iç karışıklıktan dolayı Türkiye'ye sığınan ve Akçakale Süleyman Şah konaklama tesislerine barınan bütün ailelere kışlık battaniye yaklaşık 9 bin öğrenciye ise ayakkabı dağıtıldı.

Çadır kentte barınan ve sayıları 30 bine ulaşan Suriyeli mültecilere, mahalle sırasına göre battaniye dağıtımına başlandı. Kış ayının yaklaşması üzerine ailelerin soğuktan etkilenmemesi için yapılan çalışma ile yaklaşık olarak 30 bin kişiye kışlık battaniye ve 9 bin öğrenciye ayakkabı dağıtılmış olacak.

Çadır kente daha önceleri gelen mültecilere ise ,aile sayısına göre üç kıştır battaniye dağıtımı yapıldığı ifade edildi. Battaniye dağıtımı ile ilgili açıklama yapan kamp müdürü Hüseyin Ortaç, "Akçakale Süleyman Şah konaklama tesislerinde barınan ve sayıları 30 bin kişiye ulaşan sığınmacı kardeşlerimize kışlık battaniye dağıtımına başladık.Yaklaşık olarak 30 bin kişiye battaniye dağıtmış olacağı.Her aile ferdine bir battaniye vereceğiz.İnşallah bu battaniyelerle kışın soğuğundan korunmuş olur.Battaniye dağıtımı olarak 30 bin battaniye dağıtmış olacağız.

Battaniye dağıtımı ile birlikte kardeşlerimiz kış ayının soğuğundan korunmuş olacaklar"dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star