Ana Sayfa Urfa Haberleri MÜLTECİLERE KIŞLIK BATTANİYE DAĞITILDI

MÜLTECİLERE KIŞLIK BATTANİYE DAĞITILDI

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki çadır kente yeni gelen yaklaşık 500 Suriyeli aileye kışlık battaniye dağıtımı yapılmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2015 Çarşamba 10:30
MÜLTECİLERE KIŞLIK BATTANİYE DAĞITILDI

Suriye'deki iç karışıklıktan dolayı Türkiye'ye sığınan ve Akçakale Süleyman Şah konaklama tesislerinde konaklamaya başlayan 500 aileye kışlık battaniye dağıtıldı. Çadır kentin on mahallesindeki yeni gelen sığınmacılardan ihtiyacı olanlar ise çadır kentin kadın meclisi üyeleri tarafından tespit ediliyor. İsim listesi oluşturulan sığınmacılar, mahalle sırasına göre kadın meclisine giderek, aile bireyi sayısı kadar battaniyeyi teslim alıyor. Sığınmacılar imza karşılığında battaniyelerin teslim almaya başladı. Yaklaşan kış mevsiminde sığınmacıların soğuktan mağdur olmaması için sürdürülen dağıtımın tamamlanması ile çadır kentte kalan yaklaşık üç bin kişiye kışlık battaniye dağıtılmış olacak.


Hafta sonuna kadar sürecek olan dağıtımlarla ilgili bilgi veren Kadın Meclisi Dağıtım Sorumlusu Vatha Veys, "Akçakale Süleyman Şah konaklama tesisleri kadın meclisi olarak, yaklaşık 500 aileye battaniye dağıtımına başladık. Yaklaşık olarak 2 bin 500 kişiye battaniye dağıtmış olduk.on kişilik aileye beş, beş kişilik aileye ise üç battaniye verdik. İnşallah bu battaniyelerle kışın soğuğundan korunmuş olurlar. Bu sebepten dolayı çadır kent idaresine ve Türk devletine teşekkür ederiz. Battaniye dağıtımı ile birlikte kardeşlerimiz kışa ayının soğuğundan korunmuş olacaklar"dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star