Ana Sayfa Ekonomi MÜSİAD, Bakan Tüfenkçi’ye İhracaat Sorunlarını iletti

MÜSİAD, Bakan Tüfenkçi’ye İhracaat Sorunlarını iletti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin iki ayda bir şubeleri ev sahipliğinde gerçekleştirdiği GİK Toplantıları’nın 94.’cüsü MÜSİAD Malatya Şubesi ev sahipliğinde yapıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin olduğu GİK Toplantısı’nda ihracatçıların sorunları görüşüldü.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2016 Cumartesi 22:43
MÜSİAD, Bakan Tüfenkçi’ye İhracaat Sorunlarını iletti

Malatya’da gerçekleşen MÜSİAD GİK Toplantısı’na MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Genel Merkez Yönetimi,Şube Başkanları yanında Şanlıurfa MÜSİAD’dan da Şube Başkanı Mehmet Çalışkan,Yönetim Kurulu Üyeleri Abdurrahman Yetkin,Mehmet Demirkan,Mustafa Tokmak,Casım Yıldız’ın yanı sıra MÜSİAD Üyesi M.Sıtkı Aloğlu katılım sağladı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin katıldığı GİK Toplantısı’nın ilk gününde İhracatta, gümrükte yaşana sorunlar ve çözüm önerilerinin sunulduğu raporun yanında şube başkanlarının da sunumları yer aldı.

 Toplantı sonrası değerlendirmede bulunan MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Çalışkan, MÜSİAD GİK Toplantılarının her zaman ses getirdiğini, bölgesel sorunların yanında yatırımcı işadamlarımızın da sorunlarını birebir ilgili bakana iletme  şansı bulduklarını, yine her zamanki gibi toplantının son derece olumlu geçtiğini belirtti.Başkan Çalışkan, ihracatçıların KDV iadesinde yaşadıkları sorunları, Şanlıurfa’da Serbest Bölge kurulması yönündeki talepleri yanında Ticaret ve Sanayi Odalarındaki kongre süreçlerinin bir defaya mahsus olmak üzere erkene alınması yönündeki taleplerinin iletildiğini, bununla birlikte genel piyasada sorun teşkil eden kredi kartlarında taksit sayısının 9’dan 4’e düşürülmesinin doğru olmadığı gibi konuları birebir Sayın Bakan’a ilettiklerini, Bakan Bey’in de olumlu karşıladığını, notlar tutarak yakından ilgileneceği sözünü verdiğini belirtti.

 Çalışkan,Malatya Şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu’na, üyelerinden personeline kadar tüm Malatya MÜSİAD Camiası’na program boyunca göstermiş oldukları yakın ilgiye ve kendi Yönetim Kurulu arkadaşlarına da katılımlarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Esnaf'a müjde...

Esnaf'a müjde...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık