Ana Sayfa Magazin Müslüm Gürses'ten üzücü haber

Müslüm Gürses'ten üzücü haber

2,5 aydır hastanede tedavi altında olan Urfa'lı ünlü sanatçı Müslüm Gürses'i kritik günler bekliyor... Prof. Dr. Bingür Sönmez, Müslüm Gürses için önümüzdeki 3-4 günün oldukça kritik olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2013 Pazar 05:06
Müslüm Gürses'ten üzücü haber

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, yoğun bakımda tedavisi devam eden Müslüm Gürses'i ziyaret etti.

Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez'den, Gürses'in sağlık durumuyla ilgili bilgi alan Bakan Çelik, daha sonra Gürses'in eşi Muhterem Nur ile bir süre sohbet etti.

Daha önce de Gürses'in sağlık durumuna ilişkin telefonla bilgi aldığını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:


KALP DIŞINDA TÜM ORGANLARDA PROBLEM YAŞIYORUZ

"Hocam sağ olsun şimdi tüm verileri gösterdi. Fakat doktorların tavsiyesi doğrultusunda kendisini odasında ziyaret etmedim. Bingür hocamdan bilgi aldım. Çünkü hastanın rahat etmesi her şeyden önemli. Değerli eşleriyle görüştüm. Bizden bir istekleri olup olmadığını sordum. Doktorlarımız, hastanemiz, hocamız ellerinden geleni yapıyorlar. Önce Allah'a, sonra doktorlarımıza emanet. İnşallah şifa bulacak.''
Prof. Dr. Sönmez ise Gürses'in 2,5 aydır hastanede tedavi gördüğünü hatırlatarak, kalp dışında bütün organlarda problem yaşadıklarını söyledi.


SADECE AKCİĞER PROBLEMİ KALDI

Ameliyattan sonraki ilk haftada karaciğer ve böbrek yetmezliği probleminin ortaya çıktığını ifade eden Sönmez, ''Ondan kurtardık, sonra ciddi bir bağırsak problemi yaşadık. Yaklaşık 10 gün onunla uğraştık. O da düzeldi. Şimdi sadece akciğer problemi kaldı. Uzun süre sigara içmeye bağlı akciğer problemi zaten bekliyorduk. Sonraki problem de akciğerdeki mantar enfeksiyonu oldu. Ciddi bir akciğer yetmezliği içerisinde, biz de sistemine bir akciğer pompası ilave ettik. Onunla epey rahatladı. Önümüzdeki 3-4 gün oldukça kritik. Akciğerler toparlanırsa iyiye doğru gideceğiz'' diye konuştu.

 

 

 

AA

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık